Zjedz śniadanie w ogrodzie Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    czwartek, 04 lipca 2019 13:18

W STRONĘ NATURY. Moc atrakcji czeka na uczestników piątej edycji Ogrodu Śniadaniowego organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej (ul. Niedurnego 69). To pięć spotkań w plenerze, podczas których starsi i młodsi mogą się wspaniale bawić, a przy okazji zjeść wspólnie z rodziną i przyjaciółmi zdrowy posiłek. Pierwsze śniadanie już za nami, a kolejne 6, 13, 20 i 27 lipca w godz. 11-13. Wstęp wolny.

Ta inicjatywa to przede wszystkich zachęta do tego, by czas wolny z całą rodziną spędzać na łonie natury. Dodatkowo towarzyszy im wiele imprez i wydarzeń. Szczególnie godne polecenia są porady dietetyczne oraz kulinarne. Odbywają się także zajęcia specjalnie dla dzieci: warsztaty rękodzieła Arabela art, zabawy z dawnego śląskiego placu, zajęcia karate dla dzieci i młodzieży... Monika Czoik-Nowicka, autorka książek dla dzieci, przeniesie najmłodszych do świata bajek. Kolejne atrakcje dla młodszych i starszych to: fitness i zumba, nordic walking, warsztaty tańca, pielęgnacja dłoni, porady dotyczące makijażu, a także bookcrossing zorganizowany przez rudzką bibliotekę. Na najbliższym śniadaniu (6 lipca) szczególnie polecana jest degustacja ekologicznych produktów i warsztaty kulinarne. Odbędzie się także pokaz filmu Sekrety morza.

 

Tekst ukazał się w Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej (nr 27 z 4 lipca 2019) na kolumnie W STRONĘ NATURY, która jest współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA