Kiedy DPF nadaje się do regeneracji? Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    czwartek, 15 czerwca 2023 10:08

Regeneracja DPF jest procesem mającym na celu przywrócenie optymalnej wydajności tego elementu w układzie wydechowym pojazdu. Istnieją pewne symptomy, które mogą wskazywać, kiedy DPF nadaje się do regeneracji. Tak więc, jeśli w Twoim samochodzie zauważysz poniższe objawy, to należy jak najszybciej zgłosić się do zaufanego serwisu samochodowego w okolicy.

 

Warto zwrócić uwagę na zapalające się kontrolki ostrzegawcze, które mogą zasygnalizować konieczność przeprowadzenia regeneracji DPF. Kolejnym czynnikiem jest nagłe zmniejszenie mocy jednostki napędowej, do której w dużej mierze przyczynia się zanieczyszczony filtr cząstek stałych. Ponadto zauważysz również zwiększone zużycie paliwa. Jeżeli jesteś właścicielem pojazdu marki Nissan, regeneracja DPF dla Bosch Service Pawlik ze Stalowej Woli nie powinna stanowić większego problemu. Zaletami wykonania takiego oczyszczania filtra cząstek stałych są między innymi: przywrócenie pierwotnej wydajności silnika, ochrona środowiska, zużycie paliwa będzie w normie, wydłuży się działanie tego podzespołu i zaoszczędzisz dużo pieniędzy. Najbardziej pożądaną metodą regeneracji DPF jest mycie hydrodynamiczne, które da rade wypłukać z wnętrza elementu sadzę, popiół oraz resztki oleju tudzież nagar. Dzięki temu filtr cząstek stałych odzyskuje parametry utracone wskutek eksploatacji, przez co auto zacznie emitować mniej szkodliwych spalin.

Pamiętaj, że jednorazowa regeneracja filtra DPF nie wystarczy i należy ją wykonywać znacznie częściej. Będąc w trasie, możesz wykorzystać okazję do rozpoczęcia procedury samooczyszczania DPF, która polega na podniesieniu temperatury spalin w wyniku szybszej jazdy z podwyższonymi obrotami, dzięki czemu sadza w całości wypali się z wnętrza podzespołu. Regenerację filtra cząstek stałych powinno się wykonywać w celu ochrony środowiska, utrzymania sprawności jednostki napędowej, oszczędności kosztów związanych z naprawami lub wymianami części oraz aby wydłużyć działanie filtra DPF. Nie zwlekaj z umówieniem się na diagnostykę oraz czyszczenie filtra cząstek stałych, aby nie uszkodzić innych elementów w pojeździe.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA