Rozjaśnianie włosów w domu krok po kroku Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    piątek, 27 października 2023 09:45

Rozjaśnianie włosów w domowych warunkach jest całkowicie bezpieczne. Jeśli ściśle zastosujesz się do instrukcji dołączonej do opakowania z farbą, bez problemu uzyskasz pożądany kolor. Jest to tani i szybki sposób na zmianę wizerunku i stworzenie zupełnie nowej fryzury. Włosy możesz rozjaśnić całkowicie lub tylko częściowo. Jak zrobić to poprawnie? Podpowiadamy!

 

Znajdź odpowiednie miejsce i przygotuj niezbędne akcesoria

Przypadkowy kontakt rozjaśniacza z tapicerką meblową lub dywanem może doprowadzić do trwałego ich uszkodzenia. Dlatego rozjaśnianie włosów najlepiej wykonywać w łazience lub w kuchni. Zanim rozpoczniesz nakładanie farby, dokładnie zabezpiecz krzesło, stolik, swoje ubrania i inne elementy, które mogą mieć kontakt z preparatem. Jak prawidłowo rozjaśniać włosy w domu? Specjaliści zalecają, aby wykonywać ten zabieg przed dużym lustrem oraz przy dobrym oświetleniu. Dla większej wygody możesz usiąść na taborecie bez oparcia, który zapewni Ci komfort podczas nakładania rozjaśniacza. Gdy już zorganizujesz sobie wygodne stanowisko pracy, przygotuj niezbędne akcesoria i umieść jej w zasięgu Twoich rąk. Co może Ci się przydać? Niezbędne akcesoria do rozjaśniania włosów to:
• dobrej jakości rozjaśniacz do włosów,
• pędzelek,
• miseczka ze szkła lub tworzywa sztucznego,
• spinki, klamry i grzebień,
• rękawiczki ochronne,
• ręcznik lub peleryna,
• wazelina lub krem do zabezpieczenia skóry wokół włosów,
• folia fryzjerska,
• szampon.

Rozjaśnianie włosów w domu — o czym warto pamiętać?

Rozjaśnianie włosów w domu nie jest trudne, jednak do takiego zabiegu trzeba się należycie przygotować. Na kilka dni przed koloryzacją sprawdź stan swoich włosów. Jeśli są suche i łamliwe, to odłóż zabieg w czasie i zadbaj o ich kondycję. Włosów nie powinno się myć na 2-3 dni przed planowanym rozjaśnianiem. Przed zabiegiem trzeba też dokładnie rozczesać wszystkie pasma i podzielić je na kilka stref, dzięki czemu nakładanie preparatu przebiegnie znacznie sprawniej. Niezwykle istotne jest również wykonanie próby uczuleniowej. Jeśli tego nie zrobisz, możesz narazić się na poważne konsekwencje zdrowotne. Niebezpieczne jest także zbyt długie trzymanie rozjaśniacza na włosach. Dlatego zawsze dokładnie sprawdzaj, po ilu minutach należy spłukać włosy. Czas możesz odmierzyć przy użyciu zegarka lub aplikacji dostępnej na Twoim telefonie.

Zmywanie i odżywianie
Prawidłowo nałożenie rozjaśniacza jest bardzo ważne, jednak równie istotne jest zmycie nadmiaru farby i odżywienie włosów. Jeśli chcesz, aby koloryzacja była efektowna i trwała, to delikatnie spłucz rozjaśniacz letnią wodą i od razu nałóż na włosy odżywkę. Odżywki do włosów rozjaśnionych są często dołączane do zestawu z rozjaśniaczem. Gdy już odżywisz włosy, pozwól im samodzielnie wyschnąć. W pierwszym tygodniu po farbowaniu warto całkowicie zrezygnować z używania suszarki do włosów, prostownicy i lokówki.
Rozjaśnianie włosów w domu może zająć Ci trochę czasu, szczególnie jeśli robisz to po raz pierwszy. Każde pasmo musisz dokładnie pokryć preparatem, a następnie ostrożnie spłukać i rozczesać. Pamiętaj, aby wszystkie czynności wykonywać powoli i ostrożnie. W ten sposób uzyskasz satysfakcjonujący efekt i odpowiednio zadbasz o kondycję swoich włosów.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA