Kontenery Combo Excelsior® jako zaawansowane rozwiązanie IBC do transportu surowców płynnych Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    poniedziałek, 08 stycznia 2024 14:38

W rozpoczynający się niebawem rok 2024 wiele firm wchodzi z ostrożnością i niepewnością. Niestabilna sytuacja gospodarcza i groźba rozlania się konfliktów zbrojnych na masową skalę sprawiają, że sektor przedsiębiorstw przekłada inwestycje i szuka oszczędności. Optymalizacja procesów logistycznych może znacząco ograniczać koszty, czas i zasoby niezbędne do prowadzenia biznesu na międzynarodową skalę. Dobrym przykładem możliwości, jakie oferują nowoczesne rozwiązania w branży TSL jest pojemnik Combo Excelsior® autorstwa Schoeller Allibert.

Safety first. W trosce o lepsze zabezpieczenie ładunku
Combo Excelsior® jest świetnym dowodem na kierunki, w których zmierza współczesna logistyka. Charakterystykę głównego bohatera tego artykułu zacznijmy od bezpieczeństwa, a więc kwestii priorytetowej dla branż, do których Combo Excelsior® jest adresowany w pierwszej kolejności. Mowa tu chociażby o sektorach farmaceutycznym, spożywczym i kosmetycznym. Pojemnik był też używany do dystrybucji wody pitnej w rejonach świata, w których jej tymczasowo brakowało.
Combo Excelsior® jest dużym pojemnikiem składanym, którego wnętrze wypełnia worek do przewozu cieczy i substancji półpłynnych. Jego konstrukcja oparta jest na wyjątkowo wytrzymałym materiale, odpornym na ujemne temperatury, opady atmosferyczne i promieniowanie UV. Wykorzystane tworzywo (PP) jest również odporne na uszkodzenia mechaniczne, a przez to doskonale chroni zawartość przed wilgocią, zanieczyszczeniami, insektami, kurzem, czy po prostu przed zniszczeniem worka. Pojemnik można z powodzeniem przechowywać na zewnątrz, a dzięki temu lepiej wykorzystywać przestrzeń magazynową. Jednocześnie jest on relatywnie lekki. Plastik użyty do budowy kontenera nadaje się do recyklingu, dzięki czemu przejście kontenera „w stan spoczynku” nie generuje odpadów. Dodajmy, że pojemnik może dobrze służyć przez długie lata. Prosta konstrukcja, dostępność części zamiennych i odporność tworzywa sprawiają, że zakup Combo Excelsior® spełnia kryteria inwestycji strategicznej.
Na bezpieczeństwo ładunku wpływa też konstrukcja podstawy, której trzy płozy można wyposażyć w antypoślizgowe wstawki, co poprawia przyczepność do podłoża. Combo Excelsior® występuje w wersji z samozamykającą się pokrywą, która zabezpiecza ładunek z góry. Dodatkowo klient może wyposażyć pojemnik w plomby, a także w etykiety oznaczające ładunek i jego właściciela. Produkt jest kompatybilny z technologią SmartLink® ułatwiającą zarządzanie flotą ładunków.

Prostota kluczem do sukcesu
Combo Excelsior® jest obecnie jednym z najbardziej wydajnych rozwiązań jeśli chodzi o przewożenie płynów na dużą skalę, zarówno w transporcie drogowym, kolejowym, jak i morskim. Za jego ergonomię i wielofunkcyjność odpowiada projekt pojemnika. Jakie konkretnie technologie zastosowali inżynierowie Schoeller Allibert? Gładkie ściany boczne i baza ułatwiają mycie i zapobiegają gromadzeniu się wilgoci i brudu w zakamarkach skrzyniopalety. Niesekwencyjny system rozkładania ścian bocznych przyspiesza pracę, a uchylne drzwi ułatwiają operatorowi dostanie się do wnętrza ładunku i wymianę worka. Pojemnik posiada również otwór kompatybilny z większością zaworów spotykanych na rynku (np. DN50). Dzięki takiemu umiejscowieniu otworu operator może w wygodny, szybki i bezpieczny sposób dozować ilość cieczy, którą chce wylać z pojemnika.
Rozmawiając o projekcie Combo Excelsior®, nie można pominąć kwestii składania ścian bocznych. Taki zabieg ma na celu obniżenie zapotrzebowania na miejsce w transporcie zwrotnym. Współczynnik złożenia tego pojemnika wynosi aż 70%. W praktyce oznacza to, że na naczepie maga trucka zmieszczą się 52 rozłożone kontenery i aż 182 złożone skrzyniopalety. Znacząco ogranicza to ilość pojazdów potrzebnych do przewożenia pustych pojemników, co generuje konkretne oszczędności na transporcie i mniejszy ślad węglowy.

Combo Excelsior® – osiągi mówią same za siebie
Aby jeszcze lepiej unaocznić możliwości opisywanego produktu, oddajmy głos liczbom. Combo Excelsior® to pojemnik z rodziny dużych składanych pojemników IBC. Powierzchnię podstawy wyznaczają dwa boki o długościach 1200x1000 mm, a w umiejscowionym w środku worku można przewozić płynny ładunek o pojemności 1000 litrów. Waga pojemnika wynosi 90 kg. Combo Excelsior® nadaje się do sztaplowania, zarówno z pokrywą, jak i bez niej.

Kto stoi za projektem Combo Excelsior®?
Takie osiągi świetnie charakteryzują ten produkt – rozwiązanie zaprojektowane z myślą o bezkompromisowej jakości logistyki w globalnej gospodarce. Jego autorem jest Schoeller Allibert z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu i tworzeniu opakowań zwrotnych z tworzyw sztucznych. Firma specjalizuje się w tworzeniu pojemników, palet, skrzyniopalet, skrzynek i innych opakowań, które zwiększają efektywność i skuteczność w obszarze spedycji i przechowywania dóbr. Schoeller Allibert jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań logistycznych, obsługując zarówno małe firmy, jak i największe korporacje. Z rozwiązań producenta korzystają przedstawiciele wielu branż, np. motoryzacyjnej, przetwórczej, chemicznej i spożywczej. Jako jedna z niewielu firm o tym profilu, Schoeller Allibert daje możliwość zakupu oraz wynajmu floty pojemników logistycznych.

Combo Excelsior® jest jednym z młodszych asów w talii Schoeller Allibert. Pojemnik dołączył do grona produktów z logo Schoeller Allibert dopiero w 2018 r., ale już zdążył doczekać się kilku nagród. Są wśród nich tak prestiżowe wyróżnienia jak chociażby De Gouden Noot ("Złoty Orzech") oraz G.I.S.I. Packaging Innovation Awards. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach wykorzystania tej skrzyniopalety w twoim projekcie biznesowym, już dziś skonsultuj się z doradcą Schoeller Allibert i poznaj wymierne korzyści, które przyniesie ci Combo Excelsior®.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA