Jak ułożyć płytki w wąskiej kuchni? Email
Wpisany przez Administrator napisz do autora    poniedziałek, 28 marca 2022 19:41

 

Aranżacja niewielkiej kuchni jest nie lada wyzwaniem, szczególnie dla osób, które nie korzystają z pomocy profesjonalisty. Na szczęście, dzięki kilku przemyślanym trikom, nawet mała kuchnia może wydać się większa i przestronniejsza. Wybierając odpowiednią glazurę, a potem układając ją w określony sposób, możemy zyskać na efekcie wizualnym. Jak ułożyć płytki w wąskiej kuchni? Podpowiadamy!

Kolor w służbie aranżacji

Kolor odgrywa kluczową rolę w aranżacji niewielkich przestrzeni. Na ścianach w wąskiej kuchni idealnie sprawdzą się pastelowe odcienie, a także klasyczne biele, beże i écru. Nie przesadzajmy jednak z ilością barw we wnętrzu. Nadmiar w tej kwestii może optycznie pomniejszyć nawet największe wnętrze. Kafelki czy fronty kuchennych szafek, w jasnych barwach, idealnie odbijają światło, sprawiając, że wnętrze wydaje się bardziej przestronne. W niewielkich pomieszczeniach idealnie sprawdzi się również klasyczne połączenie czerni i bieli, nadające wnętrzu minimalistyczny, nowoczesny sznyt.

Niewielkie, wąskie pomieszczenia nie znoszą nagromadzenia faktur. Wybierajmy jednolite, gładkie płaszczyzny, które sprawdzą się w wielu stylach aranżacyjnych. Jeśli nie jesteśmy zwolennikami połyskujących powierzchni warto zdecydować się na szafki z przeszkleniami lub w mlecznym odcieniu.

W wąskiej kuchni pomalujmy dłuższą ścianę na zimny odcień, to zapewni nam efekt oddalenia, który powiększy optycznie przestrzeń. Wybierajmy odcienie o satynowym wykończeniu, spośród błękitów i zieleni. Małe wnętrze nie oznacza całkowitej rezygnacji z mocnych i energetycznych kolorów. Umiejętne łączenie barw, z zachowaniem odpowiednich proporcji, może dać zaskakujący efekt, bez poczucia przytłoczenia. Do tak dobranej palety barw idealnie pasować będą chromowane dodatki takie jak uchwyty, rączki czy szyny, a także odbijające światło lustra, które powieszone na ścianie, nadadzą wnętrzu głębi i przestrzeni.

Wybieramy płytki do wąskiej kuchni

Niewielkie pomieszczenia kuchenne mają jedną zasadniczą zaletę. Wybierając kafelki do kuchni możemy wybrać nawet najdroższy wariant, bo zużyjemy ich naprawdę niewiele, a to bez wątpienia odczuje nasz portfel.

Płytki do wąskiej kuchni należy dobierać bardzo rozważnie, mając na uwadze, że ich rolą będzie optyczne powiększenie przestrzeni. Wybierajmy wielkoformatowe płytki o gładkiej i jednolitej powierzchni. Dzięki temu unikniemy dużej ilości fug, niewskazanych w niewielkim pomieszczeniu. Ten rodzaj glazury idealnie sprawdzi się na wąskiej, kuchennej podłodze. Wśród dostępnych na rynku produktów idealnie sprawdzą się płytki przypominające beton, klasyczne drewnopodobne, a także te imitujące naturalny kamień.

Decydując się na płytki warto rozważyć kupno tych błyszczących i pokryć nimi ściany oraz podłogi. Będą stanowić idealny kontrapunkt dla klasycznych, drewnianych frontów mebli w jasnych odcieniach. Na rynku dostępne są płytki prostokątne z metalicznym połyskiem. Ułożenie ich nad kuchennym blatem roboczym sprawi, że wnętrze wyda się dłuższe. Jasne płytki, nawet te niewielkich rozmiarów, mogą posiadać ciekawą strukturę, która dodatkowo wzbogaci estetycznie wnętrze. Pamiętajmy, by kładąc niewielkie kafle użyć fugi w zbliżonym kolorze.

Urządzając wąską kuchnię nie musimy rezygnować z ciemnych barw na ścianach, podłodze czy meblach. Najważniejsze jest zachowanie umiaru i odpowiednich proporcji w doborze kolorów, faktur oraz dodatków.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA