Pora na reggae Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    piątek, 19 sierpnia 2016 08:31

gdzie: Śląskie Rancho, ul. Webera 18, tel. 609 340 329

kiedy: 19 sierpnia  (godz. 20)

Muzyczne Lato - koncert grupy Habakuk


Habakuk to zespół istniejący na polskiej scenie muzycznej już od 26 lat.
W tym czasie wydał 9 płyt i kilkanaście singli, jego piosenki zaś znalazły się na wielu składankach.
Choć kojarzony jest głównie z nurtem reggae, w jego muzyce można również odnaleźć elementy rocka, elektroniki, dubu czy folku. Dla Habakuka najważniejsze były i są koncerty.

Od początku istnienia zespół zagrał ich już grubo ponad 1000, zarówno klubowych (w tym duże trasy Rege Tonite), jak i na licznych festiwalach.
W 2007 roku był headlinerem Przystanku Woodstock (występ uwieczniony wydawnictwem DVD), grał na festiwalach w Węgorzewie i Jarocinie, a także wielokrotnie na Ostróda Reggae Festivalu i Reggae Dub Festivalu w Bielawie.
Sukcesem zakończyła się długa, dwutygodniowa trasa po Wyspach Brytyjskich i Irlandii. Habakuk odwiedził 7 miast i spotkał się ze znakomitymi reakcjami ze strony publiczności.

Grupa z powodzeniem koncertowała również w Niemczech, Czechach, Belgii, Austrii, na Ukrainie i na Słowacji.
Na przestrzeni lat zespół wystąpił między innymi przed takimi gwiazdami reggae, jak Macka B, Junior Delgado, Mikey Dread czy Israel Vibration, a także supportował legendę funku George’a Clinton’a i barda alterglobalizmu Manu Chao. Wielkim przeżyciem był wspomniany już występ na festiwalu Glastonbury w czerwcu 2007 roku.

Ma on ponad 40-letnią tradycję, a grali i grają na nim najwięksi giganci światowej muzyki. Habakuk wystąpił na Left Field Stage, jednej z około 30 scen funkcjonujących na terenie festiwalu. Propaguje ona idee wolnościowe, wspiera walkę z dyktaturami i prawa pracownicze.

Zespół już wcześniej angażował się w podobne inicjatywy, występując między innymi na koncertach wspierających Wolny Tybet czy Wolną Białoruś.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA