Reklama
REKLAMA
Kultura
Janoschowe urodziny po raz 93. Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora poniedziałek, 04 marca 2024 18:28

IMPREZY. 11 marca Janosch – popularny pisarz i autor literatury dziecięcej, a jednocześnie Honorowy Obywatel Miasta Zabrze – obchodzić będzie 93. urodziny. Tradycyjnie więc nasze miasto będzie świętować janoschowy geburstag! Już w sobotę, 9 marca, o godz. 10.45 odbędzie się wycieczka autokarowo-piesza „śladami Janoscha”. Uczestnicy wyruszą spod Kina Roma i odwiedzą ul. Piekarską, kościół św. Jadwigi, Hotel Konserwatorium Piończyka. Wycieczka jest bezpłatna. Obowiązują wcześniejsze zapisy – COP ul. Brodzińskiego 4, tel. 32 271 04 74.

Więcej…
 
Jakże Zabrze jest piękne! Wernisaż prac konkursowych w gminnym MOKu. Zwycięzcą Łukasz Figa Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora środa, 29 listopada 2023 16:59

WYSTAWY. W Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu odbył się wernisaż wystawy prac, które zostały nadesłane w konkursie fotograficznym „Zabrze jest piękne”. 77 uczestników zgłosiło w sumie 301 zdjęć przedstawiających ciekawe miejsca w naszym mieście. Spośród wszystkich fotografii wyróżnionych zostało 17. Celem konkursu było ukazanie urokliwych i zachwycających miejsc w naszym mieście oraz utrwalenie ich za pomocą fotografii.

 

Więcej…
 
Największe przeboje Pink Floyd w symfonicznej odsłonie - tylko w Cavatina Hall Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora środa, 22 listopada 2023 12:52

KULTOWA MUZYKA GRUPY PINK FLOYD. W styczniu do Bielsko-Białej przyjadą licznie fani Pink Floyd. Szykuje się niebywałe wydarzenie na miarę prawdziwych gwiazd starego dobrego rocka. Koncert Another Pink Floyd w nietypowym symfonicznym wydaniu to propozycja dla miłośników nie tylko rockowych brzmień. W Cavatina Hall w Bielsku-Białej zespołowi towarzyszyć będzie Marek Raduli - wybitny polski gitarzysta. Artyści wykonają utwory słynnej grupy Pink Floyd. Za partie wokalne odpowiadać będzie Norman Power oraz starannie dobrane chórzystki. Wyobraź sobie, że na scenie zagości ponad 40 osób. Zapowiada się fantastyczne widowisko muzyczne.

Więcej…
 
Dzieje się w całej Polsce! Kultura dofinansowana jak nigdy! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 12 października 2023 15:19

Troska o dziedzictwo kulturowe to jeden z ważnych celów polskiego rządu. W ostatnich latach na kulturę przeznaczono miliardy złotych. - Dzięki zaangażowaniu ogromnych środków budżetowych oraz naszej determinacji, by na kulturę przeznaczać rekordową część należnych Polsce środków europejskich możliwe jest ratowanie zabytków, wspieranie twórców, pielęgnowanie tradycji  – mówi Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej  (na zdjęciu na spotkaniu z twórcami ludowymi z Podbeskidzia). 

Więcej…
 
Koncerty w kościołach Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 22 września 2023 10:55

MUZYKA. Filharmonicy zapraszają do kościoła św. Andrzeja w najbliższą sobotę 23 września na godz. 16 na koncert o tematyce sakralnej. Świątynię wypełni muzyka w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego oraz zaproszonych solistów. Razem z zabrzańskimi filharmonikami wystąpią: Mariia Ivanitska, Karolina Krawczyńska, Emilia Juras oraz Julia Sobisz. Więcej…

 
Pięć lat razem – niecodzienna wystawa w muzeum na zakończenie edukacji. Twórcami nauczyciele i mentorzy uczniów zabrzańskiego plastyka Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora sobota, 09 września 2023 12:53

WYSTAWY. W piątkowy wieczór w Galerii Sztuki Café Silesia (ul. 3 Maja 6) zorganizowano wernisaż wystawy „Pięć lat razem”. Ekspozycja zawiera prace artystyczne pedagogów z zabrzańskiego Liceum Sztuk Plastycznych, a kształt jej nadała klasa dyplomowa szkoły. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 29 października, za podziwiać na niej możemy owoc pracy takich twórców jak: Adam Andryszczak, Beata Ferenc, Małgorzata Gwiazdonik-Muller, Adam Janicki, Edyta Lego, Agnieszka Lubina, Iwona Olbrecht-Kozieł, Piotr Proba, Justyna Respondek-Muc, Tomasz Szulik, Stanisław Tarasek, Tomasz Tobolewski, Anna Ulczok, Małgorzata Wieczorek, Ewa Zajler-Płatek.

Więcej…

 
Letnie, gorące, festiwalowe granie. Już jutro! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora sobota, 12 sierpnia 2023 20:01

IMPREZA. Już jutro, 13 sierpnia, drugi koncert Summer Festivalu. Na parkingu przy C.H. Platan czeka nas prawdziwy powrót do muzycznej przeszłości. Na scenie wystąpią Jamal, Farba, Mezo, Verba oraz Sumptuastic!. Impreza rozpocznie się po godz. 16. Pierwszy na zabrzańskiej scenie wystąpi zespół Verba, który słynie z łączenia różnych styli muzycznych – od house, elektro i jungle, aż po pop.

Więcej…
 
Gala w Rybnej Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora poniedziałek, 24 lipca 2023 07:34


 
180 dzieci bierze udział w wakacyjnych warsztatach w Teatrze Nowym. Za nami pierwszy finał. Ruszył drugi turnus Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora poniedziałek, 10 lipca 2023 17:49

LATO Z TEATREM. Finałowym przedstawieniem „Niesamowite przygody skarpetek” Justyny Bednarek w adaptacji znanego zabrzańskiego aktora Zbigniewa Stryja, zakończyły się w minioną sobotę na deskach Teatru Nowego wakacyjne warsztaty artystyczne „Lato z teatrem”. W dwutygodniowych zajęciach w zabrzańskim przybytku kultury wzięło udział około 90 dzieci: od najmłodszych do najstarszych. Natomiast dziś (w poniedziałek) rozpoczęły się zajęcia drugiego turnusu tych wyjątkowych półkolonii. Zajęcia odbywają się w siedzibie teatru, w godz. 9-15. Prowadzą je zawodowi aktorzy placówki oraz pracownicy tutejszych działów kreatywnych.

 

Więcej…
 
Będzie elektronicznie!!! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 23 czerwca 2023 13:06

MUZYKA.  Po sukcesie dwóch pierwszych edycji, pora na kolejną odsłonę Carbon Silesia Festivalu. 23 i 24 czerwca miłośnicy muzyki elektronicznej ponownie spotkają się w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu w strefie Carnall przy ul. Wolności 408. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie elektronika brzmi tak dobrze w postindustrialnej przestrzeni starej kopalni. W tym roku w Zabrzu pojawi się czołówka światowej sceny elektronicznej. Przylecą do nas artyści z Brazylii, Włoch, Izraela, Niemiec i Anglii!

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 110
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA