Reklama
Kultura
Wielki koncert Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 23 września 2022 14:01


 
Organy ponad wszystko Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora poniedziałek, 29 sierpnia 2022 18:10

MUZYKA. Międzynarodowy Festiwal Organowy im. ks. Antoniego Chlondowskiego od ponad ćwierćwiecza gromadzi wielbicieli muzyki organowej. To niezwykle cenna inicjatywa w miejskim kalendarzu imprez kulturalnych, zapoczątkowana i z pasją kontynuowana przez znakomitego instrumentalistę Waldemara Krawca, absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem prof. Juliana Gembalskiego. Tegoroczna impreza rusza już w sobotę.

Więcej…
 
Jutro Martyniuk i... Gaul Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora sobota, 16 lipca 2022 19:35

IMPREZA. Już jutro w niedzielę o godz. 17 rozpocznie się cykl letnich koncertów Zabrze Summer Festival. Imprezę zaplanowano  na parkingu Platana. Gwiazdą pierwszego wieczoru będzie Zenon Martyniuk, który wylansował takie przeboje jak „Gwiazda”, „Królowa nocy”, „Pragnienie miłości”, „Przez twe oczy zielone” czy „Przekorny los”. Na scenie pojawia się także piłkarze Górnika Zabrze.

Więcej…
 
Posmakuj Śląska! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora sobota, 18 czerwca 2022 08:06

FESTIWAL.  Pokazy kulinarne Pascala Brodnickiego i Remigiusza Rączki (na zdjęciu), emocjonująca Bitwa Smaków, program muzyczno-kabaretowy przygotowany przez Krzysztofa Respondka, występ Orkiestry Dętej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” to tylko część atrakcji, jakie odbędą się w ramach festiwalu „Śląskie Smaki. Impreza ruszy 19 czerwca (godz. 13) na promenadzie Areny przy ul Roosevelta. Więcej…

 
Dęciacy zadmą jutro Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 17 czerwca 2022 12:31

MUZYKA. Osiem zespołów wystąpi podczas tegorocznego XVII Zabrzańskiego Festiwalu Orkiestr im. Edwarda Czernego. Estrada ustawiona zostanie na Placu Teatralnym 12 przed Platanem, ale muzyka najpierw zabrzmi na Placu Wolności, a potem na ulicy Powstańców Śląskich, którą „dęciacy” przejdą do głównego miejsca imprezy. 

Więcej…

 
ZPEC zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na 100-lecie Zabrza. Do wygrania karty podarunkowe do sklepów RTV Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora środa, 08 czerwca 2022 12:52

KONKURSY. Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zaprasza do udziału w wyjątkowym wydarzeniu zatytułowanym „Ciepłe spojrzenie na Zabrze w 100-lecie miasta”. Prace można jeszcze składać do 10 czerwca. To konkurs plastyczny o tematyce antysmogowej, skierowany nie tylko do uczniów szkół podstawowych i średnich, ale także do dorosłych mieszkańców Zabrza. Organizatorzy za cel stawiają sobie promowanie ekologicznej postawy poprawiającej jakość życia i zdrowia mieszkańców. Udział w konkursie jest bezpłatny, a regulamin można znaleźć na stronie internetowej tej gminnej spółki. Patronat prasowy nad tym przedsięwzięciem ekologicznym sprawuje nasza redakcja. Szczegóły na plakacie obok.

 
Muzyczna pomoc Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora środa, 08 czerwca 2022 12:42

CHARYTATYWNIE. Tata Michała Szczypały, członka chóru Risonanza Continua doznał jesienią ubiegłego roku dwóch poważnych udarów. Uratowano mu życie, ale teraz przechodzi skomplikowaną rehabilitację. Chce, a właściwie musi, w miarę szybko powrócić do sprawności fizycznej (ma niedowład lewostronny), bo opiekował się schorowaną mamą wymagającą chemioterapii. Potrzebne są dodatkowe zajęcia i zabiegi, aby przynajmniej mógł poruszać się na wózku… Ponadto choroba wywołała  finansowy kryzys rodziny.

Więcej…
 
Fotografia w Zabrzu Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 27 maja 2022 08:00

OBIEKTYWEM. Dziś w naszym mieście rozpocznie się VII Międzynarodowe Sympozjum Fotograficzno-Socjologiczne „Fotografia dokumentalna – świadectwem dziedzictwa”. Tego dnia organizatorzy zapraszają do Szybu Carnall Kopalni Edisona przy ul. Wolności 410 na wykłady oraz panel dyskusyjny. Po południu zaplanowano wystawę Zabrze w fotografii – fotografia w Zabrzu 1922–2022.

Więcej…
 
Przedszkolaki, wierszolaki Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 19 maja 2022 10:06

DLA NAJMŁODSZYCH.  Rusza 10. miejski konkurs dla recytatorów z przedszkoli w wieku od lat 4, czyli impreza Wierszolaki na scenę. Zwieńczony zostanie pokazem teatralnym laureatów podczas Festiwalu Kwiatów (25-26 czerwca) w Miejskim Ogrodzie Botaniczny.

Więcej…
 
Sobota, godz. 19: koncert pasyjny chóru Resonans con tutti w kościele św. Andrzeja w Zabrzu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora sobota, 09 kwietnia 2022 15:40

ZAPROSZENIA. Kto jeszcze nie zaplanował sobie dzisiejszego wieczoru, wraz z miastem Zabrze zapraszamy na wyjątkowy koncert pasyjny w wykonaniu Zabrzańskiego Chóru Młodzieżowego „Resonans con tutti” im. Norberta Kroczka. Odbędzie się on w sobotni wieczór o godz. 19 w kościele św. Andrzeja Apostoła przy ul. Wolności w Zabrzu. Wstęp wolny.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 108
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA