Wielkie rysowanie: prawie tysiąc uczestników, setka modeli Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    piątek, 31 maja 2019 08:42

KONKURSY. Dzisiaj główną arenę hali widowiskowo-sportowej MOSiR-u (Zabrze, ul. Matejki 6) opanują artyści, bo to ten dzień w roku, w którym organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Rysowania. Nad kartkami i przy sztalugach spotyka się prawie tysiąc uzdolnionych plastycznie uczestników, którym zapozuje setka modeli. Uczestnikiem festiwalu może być praktycznie każdy, gdyż jest przeznaczony zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla osób dorosłych z Polski i z zagranicy. Przystępujący do konkursu będą musieli wykonać rysunkowe studium postaci ludzkiej z natury (rysowanie z żywego modela). Praca może zostać wykonana dowolną techniką rysunkową, na dowolnym podobraziu (płótno, karton, papier i in.), w formacie nieprzekraczającym B1 (100x70).
Festiwal rozpoczyna się o godz. 10, oficjalne otwarcie imprezy zaplanowano na godz. 11, a rysować będzie można w godz. 11.30-15.

Bilety wstępu na Festiwal (5 zł) można nabyć w kasie MOSiR. Wszystkie materiały i przybory potrzebne do rysowania będzie można kupić na miejscu. Można ze sobą przynieść: sztalugę, podkładkę, podpórkę, krzesło składane, brystol, klamerki, ołówki (węgiel, pastel, kredki, tusz, farby wodne, pisaki itp., oprócz farb olejnych), gumki oraz strugawki. Uczestnicy konkursu będą mogli rysować także bezpośrednio na brystolu położonym na podłodze.

Rysunki będą oceniane przez pracowników naukowych Akademii Sztuk Pięknych.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Futro i pończochy

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do końca 2019 roku


 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA