Wieczór artystycznych fascynacji dzieci i młodzieży w MDK 1 w Zabrzu – Mikulczycach. Podsumowano na scenie rok szkolny Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora    piątek, 21 czerwca 2019 11:53

TWÓRCZOŚĆ DZIECI I MŁODZIEŻY. To było tradycyjnie już piękne popołudnie zwieńczające cały artystyczny rok szkolny w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 1 w Zabrzu – Mikulczycach. W miniony poniedziałek nie zabrakło jak zwykle tańców w wykonaniu mniejszych „Maczków” oraz młodzieżowych „Maków”, występu słynnego chóru Resonans con tutti (na zdjęciu obok), chwytających za serce recytacji, a nawet wystawy twórczości tutejszego koła plastycznego.

Ten artystyczny wieczór był jednak na wskroś inny od poprzednich tego typu spotkań. Po raz pierwszy bowiem makowych panienek nie poprowadziła do tańca wybitna choreograf i tancerka Małgorzata Makowska, od kilku dekad nierozerwalnie związana z mikulczyckimi „Makami”. Jak się okazało, ze względu na nagłe komplikacje zdrowotne, już na samym początku roku szkolnego musiała ona wstrzymać i zawiesić swe zaangażowanie zawodowe.

- Gdy nagle znaleźliśmy się we wrześniu w tej trudnej dla wszystkich sytuacji, z pomocą przyszło nam troje młodych, ale bardzo utalentowanych tancerzy i choreografów. Maczki postanowiły poprowadzić Joanna Kurkowska i Justyna Masłowska, natomiast starsze Maki Paweł Tyszkiewicz – wyjaśniał Janusz Makowski, dyrektor MDK 1, a zarazem mąż Małgorzaty Makowskiej, dziękując instruktorom za zaangażowanie.

Koncert wieńczący rok zmagań twórczych w Mikulczycach tradycyjnie już wspaniale prowadził Jerzy Kuczera, znamienity aktor Teatru Śląskiego w Katowicach, odpowiedzialny jednocześnie za prowadzenia z ogromnym powodzeniem kółka recytatorskiego w MDK 1. Z wielkim uznaniem zgromadzona publiczność przyjęła występy laureatek licznych zmagań recytatorskich - Marty Strugały, Oliwii Tokarz, Julii Jarasz (zwyciężczyni krajowego finału Małego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego) oraz Aleksandra Gołdy (poezja śpiewana).

Tego wieczoru na scenie zaprezentował się także zespół instrumentów elektronicznych pod kierunkiem Joanny Rinngman, w składzie: Emilia Jamorska, Aurelia Mołdawia i Agata Wrzosok. Był też pokaz sztuki teatralnej w wykonaniu zespołu dziecięcego z Rokitnicy prowadzonego przez Annę Brandys. Na zakończenie zaś zaprezentował się zespół muzyczny Jankle pod kierownictwem Jacka Mileja.

- Życzę udanych wakacji i do zobaczenia w nowym roku szkolnym – zakończył koncert Jerzy Kuczera.

 
Zobacz także

» Mistrzowskie tańce i recytacje, zwycięskie śpiewy chóralne oraz twórczość muzyczna. Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Mikulczycach podsumował kolejny rok artystyczny

PODSUMOWANIA. Przede wszystkim z profesjonalnych śpiewów chóralnych, tańców scenicznych i recytacji poezji i prozy na najwyższym poziomie slynie Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 działający pod kierunkiem Janusza Makowskiego przy ul....
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Futro i pończochy

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do końca 2019 roku


 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA