180 dzieci bierze udział w wakacyjnych warsztatach w Teatrze Nowym. Za nami pierwszy finał. Ruszył drugi turnus Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    poniedziałek, 10 lipca 2023 17:49

LATO Z TEATREM. Finałowym przedstawieniem „Niesamowite przygody skarpetek” Justyny Bednarek w adaptacji znanego zabrzańskiego aktora Zbigniewa Stryja, zakończyły się w minioną sobotę na deskach Teatru Nowego wakacyjne warsztaty artystyczne „Lato z teatrem”. W dwutygodniowych zajęciach w zabrzańskim przybytku kultury wzięło udział około 90 dzieci: od najmłodszych do najstarszych. Natomiast dziś (w poniedziałek) rozpoczęły się zajęcia drugiego turnusu tych wyjątkowych półkolonii. Zajęcia odbywają się w siedzibie teatru, w godz. 9-15. Prowadzą je zawodowi aktorzy placówki oraz pracownicy tutejszych działów kreatywnych.

 

Podczas finałowego przedstawienia nie zabrakło pełnej sali widzów i emocji, bo przecież młodzi aktorzy mieli zaledwie dwa tygodnie by opanować na pamięć teksty, układy choreograficzne, a także przygotować scenografię i części strojów, w których dzieci występowały w przedstawieniu. Gromkie brawa, jakimi publiczność nagrodziła uczestników warsztatów, były najlepszym dowodem na to, że poradzili sobie z ambitnym zadaniem.

Uczestnicy półkolonii organizowanych przez Teatr Nowy w Zabrzu mają do wyboru – w zależności od swoich predyspozycji i zainteresowań – kilka grup zajęciowych: aktorską, lalkarsko – aktorską, scenograficzno - plastyczną, taneczno - wokalną i promocyjno - dziennikarską.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA