Samorząd
Prezydent Zabrza na spotkaniu z mieszkańcami Rokitnicy: teraz budujemy centrum przesiadkowe i remontujemy ratusz, potem bierzemy się za kwestię basenu i hali sportowej Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora piątek, 19 maja 2023 14:05

WŁADZA I SPOŁECZEŃSTWO. Trwa objazd prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki – Szulik wraz z towarzyszącymi jej kluczowymi urzędnikami po poszczególnych dzielnicach miasta. W mijającym tygodniu kolejne z nich odbyło się w Rokitnicy, a dokładnie w Szkole Podstawowej nr 28. Poświęcone było realizowanym aktualnie w dzielnicy inwestycjom, a także kolejnym, planowanym w najbliższej przyszłości działaniom. W spotkaniu udział wzięli także radni różnych opcji politycznych z tego okręgu wyborczego.

 

Więcej…
 
Zakończono budowę schroniska dla bezdomnych zwierząt w Zabrzu. Jest przestronnie, bezpiecznie i ekologicznie Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora wtorek, 04 kwietnia 2023 17:49

INWESTYCJE. Nowoczesny obiekt schroniska dla zwierząt w Zabrzu Biskupicach uzyskał właśnie pozwolenie na użytkowanie i zaliczył odbiór techniczny. W miniony poniedziałek placówkę wizytowały władz miejskie wraz z samą prezydent Małgorzatą Mańką – Szulik. „Obecnie trwa dostawa i montaż wyposażenia. Inwestycja, finansowana w całości z pozyskanych przez nas środków zewnętrznych, zostanie udostępniona w już najbliższych tygodniach. Obiekt służył będzie nie tylko opiece nad bezdomnymi zwierzętami, ale spełni też liczne funkcje edukacyjne i szkoleniowe w postaci zajęć m.in. dla dzieci, seniorów czy osób z niepełnosprawnością. Będzie też możliwość praktyk studenckich dla przyszłych weterynarzy. Pamiętajmy, że miarą człowieczeństwa jest stosunek do naszych „braci mniejszych” – napisała w swych mediach społecznościowych prezydent Zabrza.

Więcej…

 
Podczas dorocznej gali Zabrzańskich Aten, nagrodzono wpływających na rozwój i wizerunek naszego miasta Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora poniedziałek, 13 marca 2023 16:59

WYRÓŻNIENIA. W Hotelu Diament odbyła się w minioną sobotę (11 marca) uroczysta gala wręczenie statuetek „Zabrzańskich Aten”. Wyróżnienia te, przyznawane przez prezydent Zabrza Małgorzatę Mańkę-Szulik, otrzymują osoby i instytucje, których działalność w znaczący sposób przyczynia się do rozwoju miasta. Same statuetki zostały zaprojektowane przez wybitnego rzeźbiarza z naszego miasta prof. Krzysztofa Nitscha. W ten sposób władze miasta dziękują za podejmowanie ambitnych wyzwań i realizowanie przedsięwzięć służących mieszkańcom.

 

Więcej…
 
Katowicka Akpe Group wyburzy w dwa miesiące ostatnią, starą trybunę stadionu Górnika Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora piątek, 24 lutego 2023 18:36

INWESTYCJE. Ponad 536 tys. zł kosztować będzie wyburzenie ostatniej, starej trybuny stadionu Górnika Zabrze wraz z dawnym budynkiem administracyjnym. W sali historycznej zabrzańskiego Ratusza podpisano dziś umowę na wykonanie tej usługi, otwierającej wprost drzwi do finałowej budowy brakującego skrzydła tego obiektu piłkarskiego. Zadanie to wykona w ciągu dwóch miesięcy wybrana w przetargu firma Akpe Goup. W ramach tego samego zlecenia wykonawca ma dodatkowo zbudować wygrodzenie boiska od strony budowy, które umożliwi rozgrywanie meczów zabrzańskiej drużyny przez cały okres wznoszenia IV trybuny.

 

Więcej…
 
Ogłoszono przetarg na wyburzenie ostatniej, starej trybuny na stadionie Górnika. Będzie miejsce na dokończenie budowy całego obiektu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora piątek, 13 stycznia 2023 21:28

BUDOWA STADIONU. Rozpoczęcie budowy czwartej trybuny Areny Zabrze a więc stadionu Górnika jest coraz bliżej. W minioną środę spółka gmina Stadion ogłosiła przetarg na rozbiórkę ostatniej starej trybuny. Zainteresowani kibice, mieszkańcy czy instytucje będą mogli nabyć historyczne krzesełka, które znajdują się na tej części zabrzańskiego obiektu. Otwarcie ofert przetargowych zaplanowano już na 25 stycznia.

 

Więcej…
 
Uroczysta sesja Rady Miasta odbyła się w tej samej sali, co 100 lat temu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora środa, 28 września 2022 18:14

JUBILEUSZ. Uroczystą sesją Rady Miasta zorganizowaną w sali witrażowej odrestaurowanego niedawno budynku Muzeum Górnictwa Węglowego, zainaugurowano dzisiaj obchody stulecia nadaniu Zabrzu praw miejskich. W posiedzeniu uczestniczył m.in. wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz byli radni. W trakcie obrad zdecydowano o nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Zabrze trzem osobom: kardiochirurgowi Andrzejowi Bochenkowi, artyście rzeźbiarzowi Krzysztofowi Nitschowi oraz Elżbiecie Pendereckiej - małżonce zmarłego przed dwoma laty wybitnego kompozytora polskiego, którego festiwal organizowany jest w naszym mieście.

Więcej…
 
Dobiegają końca prace przy budowie zadaszonego boiska treningowego przy ul. Rataja Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora środa, 20 lipca 2022 17:07

INWESTYCJE. Powoli finiszują warte 10 mln złotych prace przy przebudowie byłego boiska „Koksownika Zabrze” przy ul. Rataja. W rzeczywistości jednak powstaje zupełnie nowe, całoroczne boisko treningowego z nawierzchnią ze sztucznej trawy i przykryte zadaszeniem pneumatycznym. 3 mln złotych dofinansowania gmina uzyskała z Ministerstwa Sportu.

 

Więcej…
 
Bądź zdrowy i ekologiczny – przesiądź się na rower miejski Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora wtorek, 17 maja 2022 20:14

REKREACJA. Tego środka lokomocji z pewnością nie trzeba reklamować, jest bowiem ekologiczny, zdrowy, wygodny, a nie rzadko też szybszy niż przemieszczanie się po mieście samochodem. Jadąc bowiem na rowerze unikamy stania w korkach. Zabrzanie już od kilku sezonów udowadniają, że chętnie wybierają rower, jako środek transportu. W tym roku mieszkańcy mogą skorzystać z czternastu stacji Zabrzańskiego Roweru Miejskiego.

Rowery miejskie pojawiły się w Zabrzu w 2018 r. i od początku cieszą się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Każdego roku system wzbogaca się o nowe stacje i kolejne jednoślady.

 

Więcej…
 
Prezydent Zabrza zachęca mieszkańców do wspólnego świętowania majowych uroczystości Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora niedziela, 01 maja 2022 00:52

ODEZWA DO MIESZKAŃCÓW. Maj jest miesiącem szacunku i pamięci o ważnych wydarzeniach w naszej historii:
- 1 maja – Święto Pracy oraz 18. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej;
- 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej;
- 3 maja – Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja.

Zapraszam mieszkańców i gości naszego miasta do udziału w uroczystych obchodach Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja, których punktem kulminacyjnym będzie uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele św. Anny we wtorek, 3 maja 2022 r. o godz. 11. Po Mszy św. pod tablicą „Pamięci tych, co grobów nie mają” na placu kościelnym zostaną złożone wieńce i kwiaty. Około godz. 12.30 w ogrodzie parafialnym rozpocznie się świąteczny piknik. Nie zapomnijmy również o fladze narodowej, która jest wyrazem naszej pamięci i patriotyzmu.

Małgorzata Mańka-Szulik
Prezydent Miasta Zabrze

 
ZPEC zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na 100-lecie Zabrza. Do wygrania karty podarunkowe do sklepów RTV Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora piątek, 29 kwietnia 2022 22:59

KONKURSY. Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zaprasza do udziału w wyjątkowym wydarzeniu zatytułowanym „Ciepłe spojrzenie na Zabrze w 100-lecie miasta”. To konkurs plastyczny o tematyce antysmogowej, skierowany nie tylko do uczniów szkół podstawowych i średnich, ale także do dorosłych mieszkańców Zabrza. Organizatorzy za cel stawiają sobie promowanie ekologicznej postawy poprawiającej jakość życia i zdrowia mieszkańców. Udział w konkursie jest bezpłatny, a regulamin można znaleźć na stronie internetowej tej gminnej spółki. Patronat prasowy nad tym przedsięwzięciem ekologicznym sprawuje nasza redakcja. Szczegóły na plakacie obok. 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 91
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA