KORONAWIRUS

koronawirus
Górnik wygrał drugi mecz z rzędu. Ależ gol Podolskiego! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    sobota, 27 listopada 2021 15:08

 

Niedzielna wygrana z Legią Warszawa (3-2) wyraźnie uskrzydliła zabrzańskich piłkarzy, bo dzisiaj - grając momentami wręcz po profesorsku - odnieśli drugie w sezonie wyjazdowe zwycięstwo. Wprawdzie w nasi piłkarze w Łęcznej szybko stracili gola (po centrze z rzutu wolnego i zgraniu piłki głową Janusz Gol sprytnym zwodem minął Grzegorza Sandomierskiego i wbił piłkę do bramki, obok interweniujących jeszcze obrońców), lecz to nie wpędziło nas w panikę, gdyż widać było, że nasza drużyna jest świetnie dysponowana. I potwierdzenie tego otrzymaliśmy niemal natychmiast, bo zaledwie cztery minuty później olśnił wszystkich - wreszcie! - Lukas Podolski. Otrzymał piłkę tuż przed linią pola karnego i od razu, bez rozbiegu, uderzył ją lewą nogą na bramkę i, o rany - cóż to był za strzał! Piłka poszybowała w samo okienko, odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Było to drugie z rzędu trafienie, o niebo efektowniejsze niż to z przeciw Legii (gol z bliska, w dodatku na raty).


Po tej bramce zabrzanie nie zwalniali tempa i - niepodzielnie panując na boisku - konstruowali kolejne akcje. Bardzo aktywny był Krzysztof Kubica, który znów świetnie główkował (raz w poprzeczkę), dobre strzały oddawali też Jimenez i Nowak, ale bramkarz gospodarzy był na posterunku. Tuż przed końcem I połowy Nowak jednak tak zagrał w polu karnym, że Robertowi Dadokowi pozostało tylko wbić z pięciu metrów piłkę do naprawdę pustej bramki i bez trudu to zrobił.

Po przerwie zabrzanom nie szło już tak dobrze i można było się obawiać, czy gospodarzom nie uda się "z niczego" (bo też nie grali koncertowo) wyrównać, ale tym razem szczęście było przy naszej drużynie. Brawo!

PKO BP EKSTRAKLASA - 16. kolejka:
GÓRNIK ŁĘCZNA - GÓRNIKI ZABRZE 1-2 (1-2)
1-0 Gol (7)
1-1 Podolski (11)
1-2 Dadok (45)
ŁĘCZNA: Gostomski - Szcześniak, Midzierski, Pajnowski (69 Śpiączka), Leandro - Lokilo, Tymosiak (69 Gąska), Gol (83 Kalinkowski), Serrano, Krykun (63 Dziwniel) - Banaszak (63 Wojciechowski).
ZABRZE: Sandomierski - Wiśniewski, Janicki, Gryszkiewicz - Dadok, Manneh (60 Bainović), Kubica (72 Stalmach), Podolski, Nowak (72 Krawczyk), Janża - Jimenez (87 Sanogo).
Żółte kartki: Tymosiak - Nowak, Janicki, Podolski.
Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

 
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA