Z Rakowa do Górnika... Musiolik przyszedł, bo odejdzie Włodarczyk? Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    wtorek, 04 lipca 2023 20:21

Górnik tego lata pozyskał już Słowaka (Michal Siplak), Niemca (Lawrence Ennali), Portugalczyka (Filipe Nascimento), a teraz także Polaka. Mowa o Sebastianie Musioliku, a więc 27-letnim napastniku, który występował w drużynie mistrza Polski, Rakowa Częstochowa. Jego kontrakt w tym klubie się zakończył, a że jest na co dzień zagorzałym kibicem... Górnika, to wybrał właśnie Zabrze! Umowa została podpisana do 31 maja 2026 roku.

Musiolik urodził się bowiem w Knurowie, a piłkarsko ukształtował się w ROW-ie Rybnik. W 2015 roku trafił do Piasta Gliwice, w którym zapracował już na transfer do Rakowa Częstochowa, występującego wówczas w I Lidze. Awansował z nim do ekstraklasy i w pierwszym sezonie zdobył 6 bramek. Rundę wiosenną sezonu 2020/2021 spędził we włoskim klubie Pordenone Calcio i w serie B strzelił też 6 goli w 31 występach. Potem wrócił do Rakowa, z którym wywalczył w sumie: mistrzostwo Polski, Puchar Polski oraz dwukrotnie Superpuchar Polski.
O jego przejściu do Górnika mówiło się od kilkunastu dni, w związku z planowanym odejściem Szymona Włodarczyka, który na dniach ma trafić do austriackiego Sturmu Graz.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA