Trwa jeszcze obecny sezon, a Górnik zakontraktował już pierwszego gracza na nowe rozgrywki. Kim jest Patrik Hellebrand? Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    poniedziałek, 20 maja 2024 19:00

 

Do zakończenia obecnego sezonu pozostało jeszcze jedna kolejka spotkań, ale niestety dla Górnika sezon o tyle się zakończył, że nie osiągnie w nim pożądanego sukcesu: nie zdobędzie medalu, ani nawet nie zakwalifikuje się do gry w europejskich pucharach. Klub powoli więc skupia się już na nowym sezonie i już dokonał pierwszego transferu! Przed chwilą ogłoszono, iż do zabrzańskiej drużyny dołączy czeski pomocnik Patrik Hellebrand. Któż to taki? Patrik Hellebrand urodził się Opavie w 1999 roku. W czeskiej Fortuna Lidze zadebiutował w 2017 roku w barwach FC Żlin, jako 18-latek. Następnie trafił do 1. FC Slovacko, skąd wykupiła go Slavia Praga za blisko milion euro! Z tego klubu wypożyczany był trzykrotnie: z powrotem do FC Slovácko, do SFC Opava i Dynama Ceskie Budziejowice. Grając dla pięciu klubów Hellebrand zanotował w czeskiej ekstraklasie 134 występy, w których zdobył 5 bramek i zaliczył 7 asyst. Po łącznie ośmiu sezonach w najwyższej czeskiej klasie rozgrywkowej, gracz zdecydował się wykonać kolejny krok w karierze i sprawdzić się w nowej, polskiej lidze. - Myślę, że to właściwy moment na zmianę – uważa nabytek Górnika. - Najlepiej czuję się z piłką przy nodze, dlatego uważam, że system gry Górnika jest dla mnie lepszy niż w obecnym klubie.


Jak przekonuje klub 25-latek był na radarze skautów Górnika od trzech lat i imponowała im kontrolą piłki, wizją i dynamiką. Ostatnio pomocnika obserwował także osobiście Jan Urban.

Patrik Hellebrand dołącza do Górnika Zabrze na zasadzie wolnego transferu. Kontrakt obowiązuje do czerwca 2027 roku.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA