[GALERIA] Grunwald – NMC Powen 22:31. Pogromu nie było Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    sobota, 02 kwietnia 2011 17:38

PIŁKA RĘCZNA – I LIGA. Świeżo upieczony mistrz I ligi – NMC Powen Zabrze bez trudu odniósł osiemnaste zwycięstwo w sezonie. Zabrzanie wygraną w Rudzie Śląskiej zapewnili sobie w I połowie – po przerwie grali w większości rezerwowi, więc przewaga gości już nie rosła. W ostateczności wygrana zabrzan jest więc niższa niż można było oczekiwać.

Gospodarze zdobyli pierwszą bramkę dopiero w 6 minucie, kiedy zabrzanie mieli ich na koncie już cztery (z których trzy zdobył Adrian Niedośpiał). Przewaga zabrzan systematycznie się powiększała, aż w 16 minucie urosła do 12:3. Ten wynik to także zasługa pewnie spisującego się w bramce Sebastiana Kickiego.

W drugiej części I połowy gra się nieco wyrównała, goście stracili dwa gole z rzędu i trener Krzysztof Przybylski wziął czas. Zabrzanie zaczęli odzyskiwać przewagę i do przerwy prowadzili różnicą dziesięciu goli. Pod koniec I części gry na boisku pojawił się Cezary Winkler i obronił rzut karny, wywołując euforię kilkudziesięcioosobowej grupy kibiców z Zabrza. Najskuteczniejszym zawodnikiem gości w I połowie był Adrian Niedośpiał (siedem goli).

Na II połowę w podstawowym składzie wyszli gracze rezerwowi (Droździk, Kryszeń, Rybarczyk – zeszli Niedośpiał, Kulak i Lasoń) i gospodarze zdobyli trzy gole z rzędu, zmniejszając prowadzenie zabrzan do 17:10. Wtedy jednak w ataku zaczął błyszczeć Arkadiusz Kowalski, który w krótkim odstępie czasu też zdobył trzy gole. Niestety, w 39 minucie zabrzanin „zarobił” trzecią żółtą kartkę i tym samym został wykluczony z dalszej części meczu. Mimo, że na boisku znów zaczęli pojawiać się w większej liczbie gracze pierwszej „siódemki” przewaga zabrzan już nie rosła i przez większość czasu wynosiła 8-10 bramek. – Mam pretensję do drużyny o II połowę, bo zmarnowaliśmy dwa karne, kilka sytuacji sam na sam i kontrataków – mówił tuż po meczu trener zabrzan, Krzysztof Przybylski.

GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA – NMC POWEN ZABRZE 22:31 (7:17).
NMC POWEN ZABRZE:
Kicki, Winkler – Niedośpiał 7, Szolc 2, Stodtko 1, Rybarczyk 2, Kulak 4, Kryszeń, Buszkow 4, Kowalski 5, Kandora, Droździk 5, Lasoń 1.

 

 
Zobacz także

» Rodzinna integracja

PROMOCJA. Związana z Zabrzem firma NMC Polska rozbudowuje swój zakład. Stawia nie tylko na biznes, ale też dba o pracowników. Rodzinna integracja. Ponad 200 osób – pracowników zakładu i ich bliskich – bawiło się na pikniku rodzinnym...

» Klub zawinił, zawodnicy ukarani... i oto zmiana decyzji

SUPERLIGA MĘŻCZYZN. To historia z cyklu: Kowal zawinił, Cygana powiesili... 29 sierpnia komisja dyscyplinarna Związku Piłki Ręcznej w Polsce nie tylko nałożyła na NMC Górnik Zabrze karę 15 tys. zł grzywny, ale co gorsza ukarała jego...

» [ZDJĘCIA] Jan Kowalski ma 80 lat! Legenda Górnika i Gwarka

 WYDARZENIA. Dzisiaj (15 lutego) 80. urodziny świętował Jan Kowalski, piłkarz Górnika Zabrze (wieloktorny mistrz Polski) i trener, a w ostatnich latach działacz szkolącego utalentowaną młodzież Gwarka. Urodził sie 15 lutego 1937 w...

» Rezygnują z protestu

PIŁKA RĘCZNA. Zarząd Górnika Zabrze zrezygnował jednak z zapowiadanego poddawania kontrowersyjnej sytuacji z ostatniej sekundy meczu Górnika Zabrze z Orlenem Wisłą Płock pod arbitraż kolegium sędziów.

» Walczymy o piąte miejsce: to ostatni mecz sezonu! Wygraj bilety!

PIŁKA RĘCZNA - SUPERLIGA. Po utracie szansy na obronienie III miejsca szczypiorniści Górnika chcą choć trochę zatrzeć złe wrażenie i wywalczyć V miejsce. Pierwszy pojedynek o nie ze Stalą Mielec udało się wygrać sześciobramkową...
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA