[GALERIA] Górnik znów zagra z Romą?! Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora    środa, 06 kwietnia 2011 10:51

 

PIŁKA NOŻNA - UROCZYSTOŚCI. Jednym z najważniejszych punktów uroczystości otwarcia Stadionu Śląskiego, po jego gruntownej modernizacji, ma być  mecz Górnika Zabrze z AS Romą! Do tego spotkania doszłoby  w przyszłym roku - oficjalnych umów jednak jeszcze nie podpisano. – Mam zobowiązanie z wydziału infrastruktury, że konkretny termin otwarcia stadionu będziemy znać po 15 kwietnia 2011 – mówił Marek Szczerbowski, dyrektor spółki Stadion Śląski na konferencji prasowej zwołanej w przystadionowej restauracji w hotelu . – Nie będzie to jednak jedyna impreza związana z otwarciem największego stadionu w regionie.

W organizowaniu starcia między drużyną ze stolicy Włoch, a najbardziej utytułowanym klubem Zabrza uczestniczy prezes zarządu spółki 4 Business Team Grzegorz Bartosz. – Mamy nadzieję, że pomoże nam też Zbigniew Boniek, który wciąż mieszka we Włoszech i ma bardzo dobre kontakty w Romie – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej.

 

 

Kontakty Bońka mogą jednak nie wystarczyć, zwłaszcza że w Romie dochodzi właśnie do rewolucji związanej ze zmianą właściciela klubu. – Co nie zmienia faktu, że podobno nowy właściciel jest zainteresowany ściągnięciem Łukasza Podolskiego. Wtedy to starcie byłoby w pełni śląskie – śmiał się Łukasz Mazur, prezes Górnika.

W tej chwili nie tylko nie znany jest ostateczny termin starcia, ale tak naprawdę brakuje jakichkolwiek umów. Jak twierdzą prezesi Stadionu Śląskiego i Górnika cały czas prowadzone są rozmowy zarówno z włoskim klubem, jak i z ewentualnymi sponsorami i telewizjami.

Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, również Ruch Chorzów chce uczestniczyć w otwarciu chorzowskiego obiektu. Podobno negocjuje w tej chwili z Atletico Madryt.

Przypomnijmy, że starcie Romy z Górnikiem obrosło gigantyczną już legendą. Obydwa kluby spotkały się w półfinale Pucharu Zdobywców Pucharów w 1970 roku. Do wyłonienia zwycięzcy były potrzebne aż trzy mecze. W pierwszym spotkaniu w Rzymie był remis 1:1 (gol dla Górnika Banasia w 28 minucie). Rewanż na Stadionie Śląskim po raz kolejny nie przyniósł rozstrzygnięcia, gdyż doszło do remisu 2:2 – choć Górnik prowadził 2:1, w 93 minucie Roma wyrównała.

Wreszcie zdecydowano się na baraż w Strasbourg na Stade de la Meinau. Tam po raz kolejny był remis (1:1) i o zwycięstwie Górnika zadycydował rzut monetą. Kapitan klubu z Zabrza, Stanisław Oślizło do tej pory wspomina, że dwukolorowy krążek z jednej strony był czerwony, z drugiej zielony. – Że czerwień mi się źle wtedy kojarzyła, to wybrałem zielony. I… trafiłem – wciąż wzrusza się na wspomnienie.

W finale PZP Górnik przegrał z Manchesterem City 2:1.
 
Zobacz także

» Zatrzymani kolejni przestępcy zTorcidy

PSEUDOKIBICE. Policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców z katowickiej komendy wojewódzkiej pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w...

» Prywatyzacja Górnika Zabrze wstrzymana. Decyzję podejmie nowa prezydent i Rada Miasta

GÓRNIK ZABRZE. Planowana na dziś (23 kwietnia) uchwała o prywatyzacji Górnika Zabrze została odłożona do szuflady. Debatująca po raz ostatni w starym składzie Rada Miasta zdecydowała na wniosek prezydent elekt Agnieszki Rupniewskiej, by...

» Na gazowej bombie, Hiszpan zginął jadąc pod prąd, wiceprezydent chce być prezydentem, szczury zaatakowały centrum, Lubański w przedszkolu i teatrze. Nowy Głos już do czytania!

TYGODNIK LOKALNY. Odkręcił butlę i czekał... Wcześniej mówił sąsiadom, że wysadzi cały dom w powietrze. Strażacy weszli do jego mieszkania w ostatniej chwili  i ewakuowali lokatorów. Dramat wisiał dosłownie w powietrzu. Szczegóły...

» NOWY GŁOS W KIOSKACH: Zabrze „szachowanym” języczkiem u wagi w sporze samorządów o Tramwaje Śląskie. Co z tym integracyjnym placem zabaw? Koniec uciążliwego remontu wiaduktów. Zabrzanka mistrzynią świata we fryzjerstwie. Górnik lepszy bez Podolskiego?

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Tradycyjnie od czwartku do nabycia w kioskach i salonach prasowych najnowszy numer drukowanego GŁOSu – jedynego, profesjonalnego i dociekliwego tygodnika o mieście, a w nim wiele ciekawych, aktualnych, ale i...

» Górnik wreszcie wygrał mecz!

SPORT. Górnik wreszcie strzelił gola w tym sezonie i wygrał mecz.  Bramkę dla naszego zespołu strzelił Rafał Janicki w doliczonym czasie gry w meczu z Koroną Kielce.   Piłkarze potwierdzili grą słowa trenera Jana Urbana, że z meczu...
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA