Były prezes Górnika pozwie Muellera Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora    wtorek, 12 kwietnia 2011 10:42

PIŁKA NOŻNA - EKSTRAKLASA. Odświeżony (bo ogolony), acz wyraźnie zmęczony i poddenerwowany sytuacją, która go zastała w zeszłym tygodniu, były prezes Górnika - Łukasz Mazur zwołał dziś konferencję w katowickim hotelu Angelo. W ciągu swojego występu usiłował odeprzeć zarzuty, które w ostatnich tygodniach kierował w jego stronę szef rady nadzorczej klubu i przedstawiciel Allianzu - Michael Mueller.

Zaczął jednak grubą informacją. - Moi prawnicy w tej chwili są w trakcie przygotowywanie pozwu za cały szereg kalumnii, które zaserwował w moją stronę Michael Mueller - tłumaczył. - Co prawda jeden z moich głównych projektów, Fundacja Górnik, jeszcze nie ruszyła, ale chciałbym uzyskane w wygranym procesie pieniądze przeznaczyć właśnie na jakiś cel związany z klubem czy młodzieżą.

-Nie pozwolę sobie wycierać ust moim nazwiskiem, co niestety ostatnio jest coraz częstsze - dodał potem. - Zwłaszcza, że nikt nie zachował się jak mężczyzna i nie powiedział mi  tych słów w twarz. Michał Mueller nie odbierał moich telefonów od pół roku.

Eksprezes Górnika cierpliwie mówil, że wciąż nie rozumie przyczyn zwolnienia. - Nie da się w rok uregulować wydatków w takim przedsięwzięciu jak Górnik - mówił. - A przecież zrobiłem porządek z administracją, praktycznie bez nakładu finansowego powiększyłem pojemność stadionu w I lidze czy wzmocniłem pion sprzedaży.

Mazur przyznał jednak, że marketing kulał przede wszystkim z winy byłego wiceprezesa - Macieja Sowickiego. - Był on jednak wybrany przez Allianz - tłumaczył na konferencji. - Była to też jedna z przyczyn mojego sporu ze sponsorem.

Mazur chwalił się także znalezieniem sponsora technicznego. - A to wcale nie jest takie proste, skoro Allianz, która jest firmą o o wiele większej sile marketingowej, też nie potrafił znaleźć dla klubu poważnego sponsora - żalił się na konferencji.

- Najbardziej jednak śmieszy mnie, kiedy wmawia mi się, że nie szanuję Ruchu Chorzów - denerwował się eksprezes Górnika. - Byłbym idiotą, gdybym nie szanował klubu, który 14 razy zdobył mistrzostwo Polski! Choć śmieszyły go jednak plany współpracy Allianzu z... Ruchem Chorzów właśnie.

- "Jesteśmy cztery dni przed złożeniem dokumentów licencyjnych, a wy chcecie mnie teraz zwolnić? Zwolnijcie mnie za dwa tygodnie!": mówiłem członkom Rady Nadzorczej, kiedy dowiedziałem się, że mają mnie zwolnić - wyjawił  na konferencji.

 

 
Zobacz także

» Zaskoczeni? Nowym prezesem Górnika Zabrze został szef A-klasowej drużyny z Częstochowy

AWANSE. Wakujące od wielu miesięcy po zdymisjonowaniu Dariusza Czernika stanowisko prezesa Górnika Zabrze obsadził od początku lutego niemal nieznany w Zabrzu 52-letni profesor Arkadiusz Szymanek. Nowy sternik 14-krotnych Mistrzów Polski...

» NOWY GŁOS W KIOSKACH: Prezesi gminnych spółek i ich zastępcy zarabiają ogromne pieniądze. Nikt nie wie ilu zabrzan zatrudnionych jest w strefie. Gmina chce upamiętnienia zasłużonych mieszkanek. Urzędnicze „cuda” wokół prywatnej firmy urzędnika miejskiego

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Tradycyjnie już od czwartku do nabycia w kioskach i salonach prasowych najnowszy numer GŁOSu – najstarszego i jedynego, profesjonalnego i dociekliwego tygodnika o mieście, a w nim wiele ciekawych, aktualnych, ale...

» Klub specjalny z salą do ćwiczeń i dostępem do internetu

DLA SENIORA. W Zabrzu przy ul. Żółkiewskiego powstanie Klub Seniora. Samorząd pozyskał na ten cel dofinansowanie z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik spotkała się z przedstawicielami...

» Co w Górniku? Prezes musi się tłumaczyć, a piłkarze trenują... Jutro wylot na Cypr!

PIŁKA NOŻNA. Życie w Górniku toczy się teraz w cieniu (decyzja o jego dalszych losach jeszcze nie zapadła), ale przygotowania do rundy wiosennej muszą się toczyć zaplanowanym wcześniej rytmem. Zgodnie z planem dzisiaj piłkarze Górnika -...

» Kompromitacja prezesa Górnika: mimo, że przed laty stracił prawo jazdy usiadł za kierownicą i spowodował w Zabrzu stłuczkę. Kiedy dymisja?!

 WYDARZENIA. Prezes Górnika Zabrze - Bartosz Sarnowski, w związku z publikacjami prasowymi, musiał dzisiaj wydać oświadczenie, w którym przyznał się, iż - będąc z zawodu prawnikiem (radcą prawnym) - świadomie złamał prawo o ruchu...
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA