Rusza Helenka CUP Email
Wpisany przez Paweł Franzke napisz do autora    poniedziałek, 21 lutego 2011 14:56

Serdecznie zapraszamy do udziału w nowej edycji Dzielnicowej Ligi Piłki Nożnej - Helenka CUP 2011. Start rozgrywek w sezonie 2011 przewidziany jest na 3 kwietnia! Zapisy wstępne trwać będą od 1 do 5 marca. W tym sezonie nasza oferta jest jeszcze bogatsza i bardziej zróżnicowana, przez co każdy znajdzie w niej coś dla swojej drużyny. Liga na nowoczesnym boisku ze sztuczną trawą. O uczestnictwie w rozgrywkach ligowych decyduje kolejność zgłoszeń (pierwszeństwo mają drużyny uczestniczące w poprzedniej edycji - mające przynajmniej 5 zawodników z roku ubiegłego).

 

 


Zgłoszenia wstępne zawierające: nazwę drużyny, imię, nazwisko, adres mailowy i telefon kontaktowy prosimy przesyłać do 5 marca (włącznie) za pośrednictwem formularza dostępnego pod adresem: http://www.liga.helenka.eu/zapisy
Następnie wskazane przez organizatorów drużyny do 8 marca muszą przesłać pełen skład za pośrednictwem formularza dostępnego pod adresem: http://www.liga.helenka.eu/zapisy (niezbędne będzie podanie nr PESEL wszystkich uczestników).
Ostatnim warunkiem uznania zgłoszenia drużyny do rozgrywek jest akceptacja regulaminu oraz uiszczenie opłaty (500,00 zł / raty 2x250,00 zł ) w wyznaczonym terminie (10 marca).

Dzielnicowa Liga Piłki Nożnej - Helenka CUP powstała w 2007 roku jako liga o lokalnym charakterze i zasięgu. Założył ją Marek Skrzypek. Początkowo starano się utrzymać jej lokalny charakter. Wraz z rozwojem ligi, systematycznie rósł organizacyjny i sportowy poziom rozgrywek. W pierwszej edycji większość drużyn i zawodników pochodziła z dzielnicy Helenka. Rosnąca reputacja naszych rozgrywek pozwoliła nam przyciągnąć nowe zespoły z innych dzielnic i osiedli Zabrza.

Na początku 2009 roku uruchomiona została oficjalna strona rozgrywek (www.liga.helenka.eu), na łamach której zamieszczane są bieżące informacje z ligowych zmagań. W tym samym roku, przyszedł czas na kolejny krok ku lepszemu i początek gry na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Wawrzyńskiej stał się faktem. Jest to obecnie jeden z najlepszych tego typu obiektów w Zabrzu. Nowy kompleks sportowy, wybudowany został w ramach programu „Moje boisko - Orlik 2012”.

Rozgrywki w roku 2010 wiązały się z kolejnymi nowościami. Po raz pierwszy w historii rozgrywek liga liczyła, aż 12 zespołów.
Obecnie w lidze występują zespoły z terenów niemal całego Zabrza! Narodził się także pomysł utworzenia rozgrywek 1 i 2 ligi.

Ważnym założeniem obowiązującym do dziś jest to, że w poszczególnych drużynach może grać tylko dwóch zawodników zrzeszonych w Polskim Związku Piłki Nożnej lub w Komisji Do Spraw Futsalu PZPN. Za zawodnika zrzeszonego uznaje się każdego członka drużyny, który w sezonie 2010/2011 uczestniczy/uczestniczył w rozgrywkach Polskiego Związku Piłki Nożnej lub w Komisji Do Spraw Futsalu PZPN. Resztę zawodników muszą stanowić wyłącznie amatorzy.

źródło: ZabrzeTV.pl
 
Zobacz także

» Wystawa czynna dłużej, przybywa gość

SPOTKANIE. Kolekcjoner to wystawa, która przybliża najważniejsze sukcesy Górnika Zabrze poprzez zbiory zgromadzone przez Grzegorza Pawłowskiego – są to m.in. historyczne bilety, programy meczowe, szaliki, koszulki oraz wiele innych...

» Klucz pasował, więc "wyczyścili" cudzą piwnicę; trener Górnika zwolniony; na przechodniów z hotelu leci gruz. Nowy Głos już do kupienia i czytania!

TYGODNIK LOKALNY. Firma sprzątająca opróżniła "do zera" nie tę piwnicę, lokatorzy ponieśli duże straty materialne, a WINNYCH NIE MA. O niecodziennym zdarzeniu Głos pisze na pierwszej stronie już dziś (nietypowo) w środę. Z racji...

» Śmierć Mariana Zembali poruszyła wielu, setki młodych Ukraińców w naszych szkołach, wybory z niską frekwencją, Hiszpan strzela. Głos już do kupienia i czytania!

TYGODNIK LOKALNY. Najnowsze wydanie tygodnika Głos Zabrza i Rudy Śląskiej (gazeta do kupienia w każdym czynnym punkcie sprzedaży prasy i całodobowo na ) zdominowała postać profesora Mariana Zembali. Piszemy (w tekście Z SERCEM NA DŁONI) ...

» Pedofil znał Zabrze i perfidnie osaczył dziewczynkę, na Festiwalu Kwiatów blues i konopie, roszady w Górniku. Nowy Głos już do kupienia i czytania!

TYGODNIK LOKALNY. Dorosły mężczyzna w perfidny sposób zagrał na emocjach i potrzebach  13-letniej dziewczynki z Zabrza i potem wykorzystał ją seksualnie. Pochodzi z daleka, ale z powiązań rodzinnych znał dobrze nasze miasto i umawiał...

» Na osiedlu Janek oddano do użytku Sportostradę - nowoczesną ścieżkę dla rowerzystów i rolkarzy

INWESTYCJE. Zabrzańska Sportostrada czyli 850 metrów nowo powstałej ścieżki pieszo - rowerowej na osiedlu Janek, służy już sportowi i rekreacji mieszkańców miasta. Trasa została wczoraj oficjalnie oddana do użytku. Rozpoczęta w...
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA