Świat gier
Banishers: Ghosts of New Eden. Obyś nie był sędzią we własnej sprawie Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora poniedziałek, 12 lutego 2024 17:41

Gra Banishers: Ghosts of New Eden trafi do użytkowników komputerów osobistych i konsol z całego świata jutro (13 lutego), ale nasza redakcja – dzięki uprzejmości polskiego wydawcy – miała szansę zapoznawać się z nią od ponad dwóch tygodni, dzięki czemu spędziliśmy w jej świecie blisko czterdzieści godzin. Już w pierwszych minutach produkcja francuskiego studia Don't Nod (znanego choćby z wydanego w 2018 roku Vampyra) zachwyciła nas prowadzeniem narracji, a także pięknymi, wręcz filmowymi kadrami. Najważniejsza okazała się jednak sama historia, która nie tyle trzyma gracza w napięciu, co zgniata go w emocjonalnym imadle.

Więcej…
 
Prince of Persia: The Lost Crown. Gdzie jesteś, książę? Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora wtorek, 06 lutego 2024 10:28

Świat gier wideo ma kilka marek, które – choćby ze słyszenia – są znane także tym, którzy z elektroniczną rozgrywką nie mają za wiele nic wspólnego. W tym zbiorze są na pewno opowieści o księciu Persji, które zostały zapoczątkowane już w 1989 roku i obejmują obecnie już kilkanaście gier, powstał też film (Książę Persji: Piaski czasu). Wprawdzie od wielu lat nic się w tym uniwersum nie działo, ale właśnie (18 stycznia) na komputery i konsole pojawiła się gra Prince of Persia: The Lost Crown (Książę Persji: Zaginiona Korona), w której jednak tytułowy władca jest nie tyle w roli głównej, co w centrum zainteresowania. I to jest bardzo interesujące!

Więcej…
 
Avatar: Frontiers of Pandora. Zielona kontrrewolucja pod niebieskim sztandarem Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora sobota, 30 grudnia 2023 16:41

 

W oderwaniu od egzystencjalnych rozważań u schyłku roku, kiedy najdzie nas ochota na odrobinę relaksu w samotności, wielu z nas sięgnie – po wyczerpaniu zapasu książek otrzymanych pod choinkę – po przystępniejszą rozrywkę, a więc relaksujący film albo grę. A gdyby połączyć jedno z drugim? Od 7 grudnia miłośnicy kasowych filmów science fiction Jamesa Camerona Avatar (2009 rok) i Avatar: Istota wody (2022), w oczekiwaniu na kolejne części, mogą zapoznawać się z nową historią przedstawioną właśnie w formie interaktywnej - Avatar: Frontiers of Pandora. Tę grę wideo stworzyła francuska korporacja Ubisoft w ścisłej współpracy z wytwórnią 20th Century Studios oraz reżyserem filmów o niebieskich ludziach.

Więcej…
 
Dredge. Co kryją głębiny? Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora środa, 06 grudnia 2023 15:51

Każdego roku gracze czekają na wysokobudżetowe produkcje, w których cieniu lądują niestety pomniejszane, lecz często bardzo ciekawe rozgrywki. Co jakiś czas jednak któraś z takich perełek jest w stanie wypłynąć na szersze wody i w tym roku udało się to grze Dredge, czyli opowieści o - nomen omen - pływaniu po morzu i jego tajemnicach. Rozgrywka, która miała swoją premierę 30 marca, a niedawno (16 listopada) została wzbogacona o nową fabułę (dodatek The Pale Reach) kandyduje do tytułu gry roku jako najlepsza „gra niezależna” i w kategorii „debiut wśród gier indie”. Werdykt poznamy już 7 grudnia podczas gali The Game Awards 2023, a tymczasem zachęcamy do zapraszamy do wyruszenia w rejs!

Więcej…
 
Assassin's Creed: Mirage. Awantura w Bagdadzie Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora wtorek, 24 października 2023 08:07

 

Seria o zakapturzonym skrytobójcy, używający do usuwania oponentów ukrytego ostrza, towarzyszy miłośnikom gier komputerowych już od 2007 roku i niezmiennie cieszy się ogromną popularnością. Na przestrzeni kolejnych odsłon rozgrywka zmieniała swoje oblicze i w końcu tak zapędziła się w zmianach, że twórcy (firma Ubisoft) ogłosiła powrót do źródeł. I nie chodzi tylko o to, że czternasta odsłona, a więc Assassin's Creed: Mirage, zabiera nas więc do IX-wiecznego Bagdadu.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 13
 

FACEBOOK

 

    DO wynajęcia kawalerka    

w Centrum miasta,

na drugim piętrze,

w kamienicy.

Tel. 509556863

 


 

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA