Świat gier
Alone in the Dark. Pomiędzy światami Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora środa, 10 kwietnia 2024 10:21

 

Tę historię znamy od 1992 roku. Wówczas to gracze (wtedy oczywiście tylko na komputerach osobistych) po raz pierwszy wraz z Emily Hartwood i Edwardem Carnbym trafili do posiadłości Derceto, żeby zbadać losy jednego z pensjonariuszy tamtejszego ośrodka zdrowia psychicznego. Po latach ta sama, choć nie taka sama, para bohaterów ponownie udaje się na poszukiwanie zaginionej w czasoprzestrzeni Jeremy`ego Hartwooda, bowiem powstała nowa wersja gry Alone in the Dark!

Więcej…
 
Pentiment. Artysta na tropie Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora poniedziałek, 18 marca 2024 14:25

 

Dwaj główni konkurenci na konsolowym rynku gier, a więc Sony z kolejnymi wersjami PlayStation i Microsoft z Xboksami przyzwyczaili nas do tego, że prowadzą szlachetną walkę o przychylność klientów wydając czasem gry, w które można uruchomić tylko na ich sprzęcie, czyli tzw. exclusivy. Ten model biznesowy być może jednak odchodzi powoli do lamusa, bowiem japońska korporacja już od pewnego czas swoje największe hity sprzedaje także dla osób używających komputerów osobistych (PC), a Microsoft od tego roku zaczyna iść jeszcze dalej, gdyż gry przygotowane pierwotnie z myślą jedynie o swoich systemach zaczął udostępniać wprost na konsole PlayStation. Na pierwszy ogień poszła niewielki, ale bardzo oryginalny Pentiment z jesieni 2022 roku. I bardzo dobrze, bo o takich właśnie dziełach zwykło się mówić: perełka!

Więcej…
 
Banishers: Ghosts of New Eden. Obyś nie był sędzią we własnej sprawie Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora poniedziałek, 12 lutego 2024 17:41

Gra Banishers: Ghosts of New Eden trafi do użytkowników komputerów osobistych i konsol z całego świata jutro (13 lutego), ale nasza redakcja – dzięki uprzejmości polskiego wydawcy – miała szansę zapoznawać się z nią od ponad dwóch tygodni, dzięki czemu spędziliśmy w jej świecie blisko czterdzieści godzin. Już w pierwszych minutach produkcja francuskiego studia Don't Nod (znanego choćby z wydanego w 2018 roku Vampyra) zachwyciła nas prowadzeniem narracji, a także pięknymi, wręcz filmowymi kadrami. Najważniejsza okazała się jednak sama historia, która nie tyle trzyma gracza w napięciu, co zgniata go w emocjonalnym imadle.

Więcej…
 
Prince of Persia: The Lost Crown. Gdzie jesteś, książę? Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora wtorek, 06 lutego 2024 10:28

Świat gier wideo ma kilka marek, które – choćby ze słyszenia – są znane także tym, którzy z elektroniczną rozgrywką nie mają za wiele nic wspólnego. W tym zbiorze są na pewno opowieści o księciu Persji, które zostały zapoczątkowane już w 1989 roku i obejmują obecnie już kilkanaście gier, powstał też film (Książę Persji: Piaski czasu). Wprawdzie od wielu lat nic się w tym uniwersum nie działo, ale właśnie (18 stycznia) na komputery i konsole pojawiła się gra Prince of Persia: The Lost Crown (Książę Persji: Zaginiona Korona), w której jednak tytułowy władca jest nie tyle w roli głównej, co w centrum zainteresowania. I to jest bardzo interesujące!

Więcej…
 
Avatar: Frontiers of Pandora. Zielona kontrrewolucja pod niebieskim sztandarem Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora sobota, 30 grudnia 2023 16:41

 

W oderwaniu od egzystencjalnych rozważań u schyłku roku, kiedy najdzie nas ochota na odrobinę relaksu w samotności, wielu z nas sięgnie – po wyczerpaniu zapasu książek otrzymanych pod choinkę – po przystępniejszą rozrywkę, a więc relaksujący film albo grę. A gdyby połączyć jedno z drugim? Od 7 grudnia miłośnicy kasowych filmów science fiction Jamesa Camerona Avatar (2009 rok) i Avatar: Istota wody (2022), w oczekiwaniu na kolejne części, mogą zapoznawać się z nową historią przedstawioną właśnie w formie interaktywnej - Avatar: Frontiers of Pandora. Tę grę wideo stworzyła francuska korporacja Ubisoft w ścisłej współpracy z wytwórnią 20th Century Studios oraz reżyserem filmów o niebieskich ludziach.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 14
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA