Wydarzenia
Szokowe stawki czynszu, zamiast wódki w butelce była woda, remont torowisk z poślizgiem. Nowy Głos już do kupienia i czytania! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 19 września 2019 09:12

TYGODNIK LOKALNY.  Nowe stawki czynszu najbardziej zabolą najemców gminnych mieszkań w domach po termomodernizacji. W tej sprawie na sesji Rady Miasta doszło do ostrej dyskusji. Dlaczego prezydent wprowadza podwyżki sięgające 30 procent? Dlaczego poszkodowani czuja się ci, którzy mają w swych domach nowe ekologiczne ogrzewanie? Dlaczego niektórzy zapłacą czynsz większy nawet o 150 złotych? O tym szeroko już na pierwszej  stronie najnowszego wydania Głosu w tekście SZOKOWA PODWYŻKA. Zaraz obok o niecodziennej akcji strażaków w dzielnicy Zaborze - MALEC SIĘ ZATRZASNĄŁ.  Wewnątrz wydania szeroko opisujemy  sprawę remontów torowisk w centrum. Okazuje się, że zakładane terminy zakończenia robót nie będą dotrzymane. Dlaczego? Przeczytaj RAPORT Z TRZECH FRONTÓW. Ponadto zachęcamy do lektury:


Więcej…
 
Zabrzańska konferencja o współczesnych uzależnieniach Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora środa, 18 września 2019 17:45

NAUKA I TERAŹNIEJSZOŚĆ. W Zabrzu odbyła się dziś regionalna konferencja „Uzależnienia behawioralne wyzwaniem teraźniejszości i przyszłości”. Wydarzenie organizował Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodek Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Zabrzu we współpracy z Krajowym Biurem ds. Przeciwdziałania Narkomanii oraz Urzędem Miejskim w Zabrzu. Debata odbywała się w hotelu Diament przy ul. 3 Maja. Patronat nad wydarzeniem objęli: marszałek województwa śląskiego, dyrektor Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii oraz prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

W pierwszej części konferencji poświęconej tematowi „Problemowego i patologicznego hazardu – specyfice zjawiska” z wykładami wystąpili: dr n. hum. Lidia Godzwon, która opowiedziała o uzależnieniu od hazardu i nasileniu tego zjawiska w Polsce na tle obowiązujących regulacji prawnych rynku gier hazardowych oraz Agnieszka Duda, która skupiła się na patologicznym hazardzie – specyfice tego zjawiska z uwzględnieniem skutecznych metod pomocy i psychoterapii.

Więcej…

 
Stoisko II Liceum Ogólnokształcącego najciekawsze Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora wtorek, 17 września 2019 11:50

NAUKA. II Liceum Ogólnokształcące, podczas XV Dnia Nauki w Zabrzu, który odbył się w parku 12C przy ul. Sienkiewicza wybudowało specjalne edukacyjne stoisko - STEM. Szkoła prezentowała doświadczenia chemiczne, prowadziła warsztaty robotyki i kodowania dla najmłodszych, a także grupa wolontariuszy pod patronatem Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca wspierała akcję TAK dla transplantacji!

Więcej…
 
Mobilny PSZOK jedzie do Grzybowic Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora wtorek, 17 września 2019 11:35

GOSPODARKA ODPADAMI. 19 września w dzielnicy Grzybowice uruchomiony zostanie  Mobilny PSZOK. Mobilne Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych to oznakowane pojazdy, które w ustalonych terminach oraz zakresie czasowym przyjmują selektywnie zebrane odpady komunalne w określonych lokalizacjach na terenie Miasta Zabrze. Dzięki nim można się ml.in. pozbyć wielkogabarytowych odpadów.

Więcej…
 
Jutro dwunasta sesja Rady Miasta: finanse i klimat, ulice i ławnicy Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora niedziela, 15 września 2019 13:52

Z ŻYCIA SAMORZĄDU. Już jutro (16 września, godz. 15) w ratusza (Zabrze, ul. Religi 1) wystartuje XII sesja Rady Miasta. Podczas tego spotkania radni będą mogli wypowiedzieć się w sprawie sześciu zaproponowanych im ustaw, wśród których będą miały konsekwencje: (zmiana budżetu miasta na 2019 rok, zmiany wieloletniej prrognozy finansowej na lata 2019-2048, zmiana uchwały w sprawie określenia i finansowania zadań w ramach Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w roku 2019), klimatyczne (przyjęcie Planu adaptacji do zmian klimatu dla Miasta Zabrze do roku 2030), drogowe (zaliczenie ulic Piekarniczej, Fryderyka Wilhelma Redena, Macieja Wilczka, Folwark Wesoła, Salomona Isaaca, i Alberta Borsiga do kategorii dróg publicznych gminnych oraz ustalenia ich przebiegu) oraz organizacyjne (zmiany uchwały w sprawie powołania stałych komisji Rady Miasta). Więcej…

 
Osiedle Młodego Górnika: ścieżka gotowa! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora piątek, 13 września 2019 12:16

INWESTYCJE. Po trzech miesiącach zakończył się remont ścieżki pieszo-rowerowej w lesie na os. Młodego Górnika, która łączy bloki z rondem u zbiegu ulic Ziemskiej i Goduli. W ramach inwestycji powstała nowa, asfaltowa nawierzchnia oraz oświetlenie i elementy tzw. małej architektury.  Dzieło kosztowało 737 tys. zł (brutto), a wykonała je katowicka firma Romus. 

 
W najnowszym GŁOSie m.in.: gmina bierze się za nowe drogi, społecznik przegrał w sądzie, a kandydata na senatora poparli... nieboszczycy Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora czwartek, 12 września 2019 10:29

TYGODNIK LOKALNY. Czy w Zabrzu na dobre ruszy DROGOWA OFENSYWA? Od kilku miesięcy na ulicach trwają remonty jezdni i torowisk, ale to na co naprawdę czekamy, to nowe trasy i rozwiązania, które pomogą usprawnić ruch w mieście. I wiele wskazuje na to, że w jakimś zakresie te oczekiwania będą w najbliższym czasie zaspokajane. Gmina zdobyła rządowe pieniądze na budowę ronda u zbiegu ul. Piłsudskiego i Roosevelta (bezpośrednie sąsiedztwo Areny Zabrze), a także – to duże zaskoczenie - podpisało umowę na projekt przedłużenia ul. Korfantego do ul. Brygadzistów w Mikulczycach. Szczegóły w czołówkowym tekście dzisiejszego wydaniu "Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej" (już do nabycia w kioskach), w którym także m.in. teksty:

KAMPANIA Z AFERĄ - skąd na liście poparcia w wyborach do senatu znanego zabrzanina wzięły się podpisy 133 nieboszczyków? Więcej…

 
VI budżet partycypacyjny: wstępnie odrzucono 33 wnioski! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora środa, 11 września 2019 15:52

SAMORZĄD. W naszym mieście trwa szósta edycja Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego. 29 lipca zakończył się czas składania wniosków i do tego dnia mieszkańcy zgłosili 102 projekty o łącznej wartości przeszło 16 mln (zakładany limit wydatków na projekty z bieżącej edycji budżetu obywatelskiego to 5 mln 50 tys. zł). Listę projektów, które zostaną zrealizowane w ramach tej edycji poznamy 24 października, jednak już teraz urzędnicy ogłosili wstępne wyniki oceny projektów. Okazuje się, iż - jeśli dobrze policzyliśmy - aż trzydzieści trzy projekty było wadliwych i w związku z tym nie zostaną dopuszczone do głosowania.

Więcej…

 
Przyjaciele Marii. W walce z uzależnieniem najważniejszym jest nie być w niej osamotnionym Email
Wpisany przez Elżbieta Skwarczyńska-Adryańska napisz do autora sobota, 31 sierpnia 2019 10:56

 

ZDROWIE. Marię, Sabinę i Orionę łączą nie tylko silne więzy rodzinne, ale i gotowość niesienia pomocy innym, którą zaszczepiła swej córce i wnuczce nasza bohaterka, alkoholiczka. Do podjęcia leczenia skłoniła ją przed laty wizja utraty tego, co najbardziej ukochała - dziecka. Zabrzanka jest pewna, że jej wysiłki byłyby jednak daremne, gdyby nie wsparcie wspólnoty AA. Dziś sama wspiera innych uzależnionych, nie tylko z wdzięczności, ale z potrzeby serca. - Pomaganie stało się moim życiem – przyznaje. Przykład tej trójki jest też najlepszym dowodem, że skuteczna terapia nie może pomijać osób współuzależnionych.

Więcej…
 
Muzeum ma markę Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora wtorek, 10 września 2019 10:46

WYRÓŻNIENIA. Muzeum Górnictwa Węglowego - Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu zwyciężyło w dziesiątej edycji konkursu Marka Śląskie. Nagrody przyznano w trzynastu kategoriach, a zabrzańska placówka okazała się najlepsza w kategorii turystyka i rekreacja. Sztolnia m.in. zdystansowała Regionalne Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej i Wodny Park Tychy, które otrzymały wyróżnienia.  Więcej…

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 378
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Futro i pończochy

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do końca 2019 roku


 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA