Wydarzenia
Pony Cup w Zabrzu Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora niedziela, 04 czerwca 2023 11:44


IMPREZY. Imprez z okazji Dnia Dziecka w ostatnich czterech dniach w Zabrzu było bez liku. A jedna z plenerowych atrakcji  jeszcze trwa! Na terenie Klubu Jeździeckiego Maciejówka MOSIR Zabrze rozgrywane są zawody jeździeckie dla dzieci do lat 14 Pony Cup 2023 Zabrze. Organizuje je Fundacja Końskie Zdrowie w Elblągu oraz Klub Jeździecki Maciejówka MOSiR Zabrze.

Więcej…
 
Przedszkole jak nowe Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora sobota, 03 czerwca 2023 12:35

INWSTYCJE. Przedszkole nr 22 w ZSP 9  na os. Młodego Górnika przeszło kompleksową termomodernizację.  Inwestycja kosztowała 2️ miliony złotych i objęła m.in.: docieplenie ścian, wymianę pokrycia dachu, wymianę instalacji elektrycznej i wentylacji, odtworzenie schodów zewnętrznych, roboty tynkarskie i malarskie.  

Więcej…
 
Wodna zabawa na całego! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 02 czerwca 2023 18:32

DLA DZIECI. Dziś o godz. 13 odbyło się uroczyste otwarcie pierwszego wodnego placu zabaw w Zabrzu.  Do dyspozycji dzieci jest aż 21 różnych urządzeń. Nie zabrakło również niezbędnej infrastruktury wokół obiektu, m.in. przebieralni i toalet. Inwestycja kosztowała 2,5 miliona złotych, ale miasto pozyskało olbrzymie, bo 90 procentowe dofinansowanie.

Więcej…
 
Krem do cery naczynkowej - jaki wybrać? Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 01 czerwca 2023 20:26


MATERIAŁ PARTNERA. Cera naczynkowa to problem wielu kobiet. Charakterystyczne dla niej zaczerwienienia i widoczne naczynia krwionośne formujące delikatne pajączki nie dodają uroku. Dlatego warto zrobić wszystko, by zmniejszyć ich widoczność. Aby ograniczyć widoczność nieestetycznych zmian na skórze należy w pierwszej kolejności zadbać o odpowiednią pielęgnację. Jednym z najprostszych sposobów na poprawę jej wyglądu jest zastosowanie odpowiedniego kremu do  cery naczynkowej. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Więcej…
 
Ile zarabiają dyrektorzy? Ikea ma nowy pomysł? Kto pobił naszego dziennikarza? O tym w najnowszym wydaniu Głosu, który już do kupienia i czytania! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 01 czerwca 2023 16:20

TYGODNIK LOKALNY. Górnik był na skraju przepaści, teraz świętuje. Podsumowanie ostatnich ważnych boiskowych i personalnych potyczek w zabrzańskim klubie w tekście PIŁKARSKI ROLLERCOASTER! Trener Urban podpisał kontrakt, ale co z piłkarzami? To na "zielonych" sportowych stronach tygodnika, a na pierwszej rozpoczynamy cykl publikacji prasowych, w których szczegółowo rozliczamy przedstawicieli władz miasta, posłów, samorządowców, gminnych urzędników i prezesów spółek miejskich z ich zarobków, a  także prezentujemy ich majątek. Na początek w  ILE ONI ZARABIAJA? prześwietlamy dyrektorów miejskich jednostek-firm. ZMASOWANY ATAK - to cała kolumna pokłosia naszego artykułu z poprzedniego tygodnia. A na niej m. in. komentarze (na dość specyficznym poziomie) "otwartych i szlachetnych" osób młodego pokolenia wychowanków III LO. A także głos akademickiego wykładowcy i profesora medycyny. Przypomnijmy że sprawa dotyczy zajęcia przez szkołę pierwszego miejsca w rankingu bycia przyjaznym i zaangażowanym w sprawy środowiska LGBT.


Ponadto w tygodniku polecamy teksty:


Więcej…
 
Zaprojektuj wzór na koszulkę Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 01 czerwca 2023 09:27

PROMOCJA. Sieć restauracji Akira Sushi & Ramen - dostępna także w Zabrzu -  obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny. Z tej okazji organizuje konkurs pod hasłem "Rok Jedzenia za Darmo".  Nagroda  spora i nietypowa - laureat pierwszego miejsca będzie miał możliwość przez rok jeść za darmo w restauracji (raz w tygodniu rachunek za maksymalnie 200zł). Przewidziano także nagrody za drugie i trzecie miejsce (kolejno: vouchery do restauracji o wartości 500zł i 200zł).

Więcej…
 
Geopark oficjalnie czynny od jutra! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora środa, 31 maja 2023 15:32

EKOLOGIA. Już jutro, o godzinie 15, odbędzie się oficjalne otwarcie Geoparku zlokalizowanego w dawnym wyrobisku gliny w zabrzańskiej dzielnicy Grzybowice. W południowej części parku na uczestników czekać będzie wspólne grillowanie, muzyka oraz, z okazji Dnia Dziecka, atrakcje dla najmłodszych. Przywrócony mieszkańcom teren rekreacyjno-edukacyjny został zrekultywowany dzięki pozyskanym przez miasto środkom unijnym.

Więcej…
 
Nowe boisko od Bundesligi Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora poniedziałek, 29 maja 2023 10:17

SPORT. Bundesliga na stałe zagościła w Zabrzu – wszystko za sprawą zrewitalizowanego boiska przy ul. Gdańskiej 40D. Inwestycja to efekt międzynarodowej inicjatywy Bundesliga Common Ground, która podobne przedsięwzięcia zrealizowała już m.in. w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Argentynie, Meksyku, czy Niemczech. Zabrze, jako pierwsze miasto w Polsce, dołączyło do tego prestiżowego grona.

Więcej…
 
Górnik i trener Urban doszli do porozumienia: nowy kontrakt! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora piątek, 26 maja 2023 18:58

Górnik Zabrze właśnie ogłosił oczekiwaną od wielu dni informację: kontrakt z trenerem Janem Urbanem został przedłużony! Na mocy nowej umowy szkoleniowiec będzie zatrudniony w klubie na kolejne dwa sezony, a więc do czerwca 2025. Tym samym zarząd Górnika poradził sobie z drugim ważnym kadrowym wyzwaniem, bowiem w ubiegłym tygodniu - na taki sam okres - udało się także prolongować kontrakt największej gwiazdy zespołu, Lukasa Podolskiego. Więcej…

 
W najnowszym GŁOSie: III LO i LGBT, budowlańcy kończą centrum przesiadkowe, plan dla Parku Hutniczego, medale w piłce ręcznej... Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora czwartek, 25 maja 2023 11:55

Uchodzące od lat za najlepsze w mieście III Liceum Ogólnokształcące (Zabrze, ul. Sienkiewicza 33) wprawdzie w prestiżowym rankingu Perspektyw pod względem osiąganych wyników w nauce zajmuje w województwie dopiero 33. miejsce (za rok 2023), ale za to w ogólnopolskim rankingu środowisk homoseksualistów, lesbijek i transwestytów w regionie nie ma sobie równych – to najbardziej przyjazna szkoła LGBT! Dyrekcja placówki zarzeka się, że nic nie ma wspólnego z tym zestawieniem i nie zgłaszała swego udziału w nim, a szkoła nie promuje wartości LGBTQ jako takich, ani też nie zachęca uczniów do zmiany płci. Tymczasem sam organizator plebiscytu na mapie polskich szkół przy zabrzańskiej „Trójce” umieścił najwyższą ocenę w postaci tęczowej gwiazdki z opisem „szkoła przyjazna i zaangażowana”. czym sobie nasza szkoła na ten zaszczyt zasłużyła i w ogóle CO TO ZA NAGRODA!? - o tym w najnowszym wydaniu tygodnika Głos Zabrza i Rudy Śląskiej (do nabycia w punktach sprzedaży prasy, a także na eprasa.pl).

 

Ponadto w naszej gazecie polecamy następujące artykuły:

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 480
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA