KORONAWIRUS

koronawirus
Wydarzenia
Polski Związek Niewidomych w Zabrzu świętował Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora środa, 27 października 2021 18:32

UROCZYSTOŚCI. Wczoraj w Centrum Usług Społecznych członkowie zabrzańskiego koła Polskiego Związku Niewidomych spotkali się na corocznej uroczystości z okazji Dnia Białej Laski. W obchodach z ramienia zabrzańskiego samorządu uczestniczył Krzysztof Lewandowski, zastępca prezydenta miasta Zabrze.

Więcej…
 
Grube miliony dla Zabrza w ramach Nowego Ładu Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora środa, 27 października 2021 18:24

INWESTYCJE. Miasto Zabrze pozyskało 35 milionów złotych w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Nowego Ładu. Pieniądze te zostaną przeznaczone na inwestycje komunikacyjne oraz dotyczące rekreacji i wypoczynku.  Większość  funduszy pochłonie przedłużenie Alei Korfantego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Heweliusza do ulicy Brygadzistów.

Więcej…
 
Rusza Zabrzański Festiwal Restauracji. Każdy może w nim zasmakować Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora niedziela, 24 października 2021 20:24

KULINARIA. 15 lokalnych barów i restauracji weźmie udział w organizowanym już po raz siódmy w mieście Zabrzańskim Festiwalu Restauracji, który potrwa od 25 do 29 października (poniedziałek – piątek).

Ostatnie miesiące były niezwykle ciężkie dla lokalnej gastronomii. Sporo lokali się zamknęło ale również powstało kilka nowych, które zobaczymy i poznamy właśnie podczas nadchodzącej edycji festiwalu. Restauracje i kawiarnie biorące udział w wydarzeniu zaserwują menu degustacyjne: przystawka + danie główne w cenie 25 zł, deser w cenie 12 zł oraz drink za 13 zł.

Więcej…
 
Prezydent RP Andrzej Duda wręczył władzom Zabrza akt wpisania zabytkowych obiektów Muzeum Górnictwa Węglowego na listę Pomników Historii Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora czwartek, 21 października 2021 20:45

UROCZYSTOŚCI. Dzisiaj w Pałacu Prezydenckim W Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia tablic gospodarzom obiektów wpisanych na prestiżową listę Pomników Historii. Wśród dziesięciu uhonorowanych miejsc znalazły się obiekty Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Tym samym zabrzańskie zabytkowe kopalnie uznane zostały za ważne świadectwo dziedzictwa przemysłowego i dziejów kluczowej gałęzi przemysłu górnośląskiego. W skład zespołu wchodzą kopalnia Królowa Luiza, Główna Kluczowa Sztolnia Dziedziczna oraz kopalnia Guido.

 

Więcej…
 
NOWY GŁOS W KIOSKACH: Mieszkańcy oburzeni zniszczeniem różanego skweru na rzecz parkingu. Starcie rzeczników dwóch urzędów na temat winnych fetoru śmieciowego. Kulisy dramatycznego pożaru w Rokitnicy. Radni pokłócili się na temat zmian w oświacie Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora czwartek, 21 października 2021 14:54

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Tradycyjnie już od czwartkowego rana w kioskach i salonach prasowych do nabycia najnowsze wydanie drukowanego GŁOSu – jedynego, profesjonalnego i dociekliwego tygodnika o mieście, a w nim wiele interesujących, aktualnych, ale i kontrowersyjnych tematów z lokalnego życia miasta. Tylko tutaj znajdziecie Państwo przygotowane dla naszych Czytelników poszerzone, rozbudowane informacje i publikacje niedostępne w sieci. Tygodnik można także kupić online w sieci na stronie www.eprasa.pl

Wśród przygotowanych artykułów polecamy szczególnie następujące publikacje:

- SPÓR O SKWER – czołówkowy materiał na pierwszej stronie tygodnika o dużym poruszeniu wśród mieszkańców okolic skrzyżowania ulic Klonowej i Roosevelta. Prywatny inwestor wznoszący apartamentowiec dla potrzeb Politechniki Śląskiej, otrzymał zgodę miasta na przeobrażenie skweru z kilkuset różami na duży parking dla samochodów. Na domiar złego, na spontaniczne spotkanie radnego z mieszkańcami w tej sprawie urzędnicy wysłali interwencyjnie… patrol policji, a temat był szeroko dyskutowany na sesji Rady Miasta.

- STARCIE RZECZNIKÓW – rzecznik prasowy marszałka województwa śląskiego obwinia prezydent Zabrza odpowiedzialnością za problem fetoru śmieciowego w Zabrzu. Władze miejskie kategorycznie się z tym nie zgadzają i wykazują, iż zakład przetwarzania odpadów komunalnych i to na taką skalę działa w związku z decyzjami marszałka. O co dokładnie chodzi i jakie są argumenty obydwóch stron?

- CICHY BOHATER – opisujemy kulisy i relację świadka nocnego, bardzo groźnego pożaru przy ul. Wojska Polskiego. Komu mieszkańcy zawdzięczają życie?

- BÓJ O SŁOWA – Rada Miasta po burzliwej dyskusji wyraziła zaniepokojenie – a nie protest – wobec rządowej propozycji zmian w oświacie.

Więcej…
 
[ZDJĘCIA] Dawne gimnazjum po remoncie: międzynarodowe szkoły mają nową siedzibę! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora piątek, 15 października 2021 17:23

Przy ulicy Niemcewicza 1 - w budynku, w którym niegdyś działało Gimnazjum nr 12 - otwarto nową siedzibę Międzynarodowych Szkół w Zabrzu. Placówka, która działa w naszym mieście już od 25 lat, prowadzi obecnie przedszkole, szkołę podstawową oraz liceum ogólnokształcące. Dla jej potrzeb budynek przeszedł gruntowny remont i modernizację, tak by nowa siedziba zapewniała komfort nauki uczniom i pracy nauczycielom. W części artystycznej uroczystości wystąpiły dzieci reprezentujące wszystkie trzy poziomy edukacji Międzynarodowych Szkół w Zabrzu. Więcej…

 
Dziś w kioskach nowy GŁOS ZABRZA: kolej na kolej, grille zjeżdżają z taśmy produkcyjnej, smakowite życie Makosza, porzucone pszczoły, a karaluchy pod poduchy! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora czwartek, 14 października 2021 12:04

Władze Zabrza czynią usilne starania, by w ramach wdrażanego właśnie w życie rządowego programu „Kolej+” utworzyć na terenie naszego miasta dwa nowe przystanki przy głównej trasie kolejowej Gliwice – Katowice. Jeden z nich znajdowałby się na północnych peryferiach Zaborza (w okolicy ulic Porzeczkowej i Kawika), zaś drugi przy ul. Armii Krajowej (nieopodal wiaduktu nad ul. Piłsudskiego). W dzisiejszym "Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej" (gazeta jest dostępny w każdym czynnym punkcie sprzedaży prasy i całodobowo na eprasa.pl) więc artykuł KOLEJ NA KOLEJ, a ponadto także między innymi:

 


WEBER JUŻ PRODUKUJE - amerykański wytwórca grilli uruchomił w Zabrzu największy w strefie ekonomicznej zakład;

Więcej…
 
Gdy nadwaga ciąży... Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora wtorek, 12 października 2021 17:34

 

Prawie 66 procent mężczyzn i 46 procent kobiet w Polsce zmaga się z nadwagą. Dbałość o zdrowe odżywianie to podstawa do utrzymania dobrego stanu zdrowia. Fundacja Adra Polska - we współpracy z województwem śląskim - postanowiła zadbać o stan naszego zdrowia i uruchomiła program darmowego wsparcia psychodietetycznego. W jego programie m.in. webinary, bezpłatne konsultacje z ekspertem i specjalna grupa wsparcia. Z pomocy będzie mógł skorzystać każdy zabrzanin, jak i pozostali mieszkańcy Śląska, potrzebujący wsparcia psychodietetyka i chcący zadbać o swoje zdrowie. Aby wziąć udział w programie, wystarczy zalogować się na portal GrupaWsparcia.pl oraz dołączyć do śląskiej grupy. Dodatkowo, aby ułatwić rejestrację i korzystanie z portalu uruchomiona została specjalna infolinia (790 796-718).

Więcej…
 
Promyczek z wodnym wirem Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora poniedziałek, 11 października 2021 21:04

W Przedszkolu nr 14 im. Promyczek (Zabrze-Maciejów, ul. Ściegiennego 1) otwarto nowy plac zabaw, wybudowany w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Obiekt został wzbogacony o naukowo-sensoryczny park doświadczeń, bowiem zainstalowane zostały dodatkowe urządzenia, takie jak: ściana do malowania, eko-kuchnia, duża piaskownica z koparką do piasku i kołem młyńskim, które pozwolą dzieciom zrozumieć ideę odnawialnych źródeł energii i podstawowych zasad fizyki. Więcej…

 
Uniwersytet Dziecięco-Młodzieżowy po raz trzeci! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora poniedziałek, 11 października 2021 10:15

Zainaugurowano III edycję Uniwersytetu Dziecięco-Młodzieżowego, który jest wspólną akcją miasta Zabrze oraz Wyższej Szkoły Technicznej. Tym razem w bezpłatnych zajęciach weźmie udział prawie stu młodych mieszkańców naszego miasta. W ramach projektu organizowane są zajęcia w różnych grupach wiekowych. Dla dzieci w wieku 7-10 lat i 11-14 lat przygotowano zajęcia artystyczne, komputerowe, robotykę i język angielski, zaś dla młodzieży 14-17 lat są zajęcia z języka angielskiego, języka polskiego, matematyka (można w ten sposób przygotować się do matury lub do egzaminu ósmoklasisty). Zajęcia prowadzą nauczyciele akademiccy w każdą sobotę w budynku WST w Zabrzu przy ul. Park Hutniczy 3-5. Więcej…

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 445
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA