Chińczycy z miasta Liyang odwiedzili Zabrze. Bo chcą współpracować! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    piątek, 04 maja 2018 18:13

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA. Dzisiaj w zabrzańskim ratuszu odbyło się spotkanie przedstawicieli naszej gminy z delegacją chińskiego miasta Liyang. Rozmawiano na temat potencjału gospodarczego, naukowego, ekologicznego i turystycznego obu miast. Podpisano także list intencyjny dotyczący nawiązania przyjaznych relacji między miastami, w którym m.in. zawarto inrormację, iż: „Obie strony zgadzają się podjąć wspólne wysiłki, na zasadzie równego partnerstwa i wzajemnych korzyści, aby razem promować przyjazne kontakty międzyludzkie oraz współpracę gospodarczą i handlową, a także aktywnie prowadzić wymianę i współpracę w dziedzinie nauki, handlu, technologii, kultury, sportu, zdrowia i edukacji”. Delegacja z Liyang odwiedziła Sztolnię Dziedziczną oraz strefę ekonomiczną.

Miasto Liyang ma ok. 800 tys. mieszkańców i wchodzi w skład prefektury Changzhou, prowincji Jiangsu. Znajduje się ono na liście Forbes „Najlepszych Miast Biznesowych w Chinach” i jest w pierwszej dziesiątce najbardziej konkurencyjnych miast w inwestycjach.
Liyang ma długą historię liczącą 2230 lat, zapoczątkowaną w chwili jego założenia 221 lat p.n.e., i jest ono jednym z 57 miast, które zachowały swoją oryginalną nazwę.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Futro i pończochy

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do końca 2019 roku


 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA