Marsz dla życia przejdzie w niedzielę ulicami Zabrza. Będzie też modlitwa i zabawa przy kościele na os. Kopernika Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    sobota, 15 czerwca 2019 13:04

WIARA I SPOŁECZEŃSTWO. Warszawa, Ełk, Bydgoszcz, Gdańsk, Kielce, Zielona Góra – to tylko parę z ponad kilkudziesięciu miast, przez które przeszły już Marsze dla Życia i Rodziny. Odbywają się one w Polsce od 2006 roku, a w Zabrzu taką imprezę zaplanowano na 16 czerwca. Marsz ruszy w niedzielę o godz. 14 z placu Wolności i przejdzie do kościoła św. Wojciecha przy ul. Heweliusza. Tam o godz. 15 odbędzie się msza święta, a po niej zorganizowanych zostanie wiele rodzinnych zabaw i gier, np. o godz. 17 zagra zespół ewangelizacyjny niemaGOtu. Impreza ma charakter ogólno diecezjalny i wybierają się na niego wierni także z okolicznych miast. Ideą marszu jest pokazanie przywiązania do pozytywnych wartości budujących chrześcijańską rodzinę.

- Tym Marszem chcemy podziękować naszym przodkom za wolność oraz wartości, jakie w swoich rodzinach przechowali dla nas i następnych pokoleń: wiarę, afirmację życia, przywiązanie do rodziny, patriotyzm. Jednocześnie upominamy się u rządzących o budowanie przyszłości naszej Ojczyzny na tych wartościach – mówi Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Życia i Rodziny, organizator akcji.

Impreza organizowana jest w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny. Każdego roku organizowana jest pod innym hasłem. Tym razem brzmi ono: Polska rodziną silna! Zabrzański marsz jest częścią obchodów okrągłej 20 rocznicy pobytu Jana Pawła II w naszej diecezji. Przy kościele św. Wojciecha na os. Kopernika stoi krzyż z ołtarza gliwickiego lotniska, na którym Papież spotkał się z wiernymi w czerwcu 1999 roku.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Futro i pończochy

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do końca 2019 roku


 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA