Teatralny finał akcji „Fortum dla Śląskich Dzieci” Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    sobota, 15 czerwca 2019 13:32

INICJATYWY. W Teatrze Nowym w Zabrzu odbył się w czwartek finał VIII edycji programu „Fortum dla Śląskich Dzieci”, którego partnerem jest Miasto Zabrze. Pierwszy, zakończony właśnie etap programu, objął ok. 500 godzin zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów i opiekunów działających w charakterze wolontariuszy. Wzięło w nim udział 75 dzieci z Zabrza i tyle samo z Bytomia.

Fortum dla Śląskich Dzieci to program realizowany od 2012 roku. Wspiera dzieci i młodzież, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej oraz wyrównuje ich szanse na lepszą przyszłość. Dotychczas wzięło w nim udział już ponad 1000 dzieci, a ponad 500 otrzymało indywidualne stypendia.

W ostatnim, zabrzańskim wydarzeniu wzięli udział m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, zastępca prezydenta Bytomia Adam Fras, Izabela Van Den Bossche - wiceprezes ds. komunikacji City Solutions Fortum, Adrian Kowalski - prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica, przedstawiciel Elektrociepłowni Fortum Zabrze oraz finaliści akcji i ich rodzice.

– Młodzi ludzie są naszą przyszłością, dlatego wsparcie ich rozwoju jest tak istotne. W tegorocznej edycji Fortum dla Śląskich Dzieci pojawiło się tysięczne dziecko w historii programu. To tylko pokazuje, jak ważna jest pomoc, której udzielamy młodym talentom i jak dużym zainteresowaniem cieszy się nasz program – mówi Izabela Van den Bossche, wiceprezes do ds. komunikacji City Solutions Fortum.

Pierwszy etap tegorocznej edycji zakończył się spektaklem pt. „Bądź sobą” przygotowanym pod okiem reżyser Ilony Jagody. Przedstawienie skupiało się na „masce”. Uczestnicy warsztatów interpretowali to pojęcie z wykorzystaniem różnych środków wyrazu (m.in. tańca, wokalu, teatru), pokazując, że choć wszyscy przywdziewamy maski, to niezwykle ważne jest, by pozostać pod nimi sobą.

– Zajęcia prowadzone w ramach programu Fortum dla Śląskich Dzieci są pretekstem do budowania relacji między dzieckiem a dorosłym, ale przede wszystkim pomagają spełniać marzenia dzieci. Osoby uczestniczące w naszych warsztatach naprawdę się spotykają – na poziomie emocjonalnym i intelektualnym – opowiada Adrian Kowalski, prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica.

Po zakończeniu pierwszego etapu wyłonieni zostaną najbardziej zaangażowani uczestnicy, którzy otrzymają dostosowane do swoich indywidualnych potrzeb stypendia i wezmą udział w drugiej części programu.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Futro i pończochy

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do końca 2019 roku


 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA