Matematyka, informatyka, fizyka... Wakacyjne warsztaty w hali Pogoni Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    środa, 10 lipca 2019 10:22

 

EDUKACJA. W Zabrzu trwają wakacyjne spotkania wielodyscyplinarne, w których uczestniczą młodzi pasjonaci nauk ścisłych z całego kraju. To coroczna impreza organizowana przez studentów Uniwersytetu Warszawskiego pod patronatem uczelnianego koła pasjonatów matematyki oraz studenckiego koła fizyki, przeznaczona dla licealistów oraz studentów zainteresowanych matematyką, informatyką lub fizyką. Każdy uczestnik może wybrać kilka spośród kilkunastu propozycji kilkudniowych bloków zajęć. Obok wykładów bardzo istotna jest część praktyczna, a więc rozwiązywanie zadań i pisanie programów. Część warsztatowa odbywa się w hali Pogoni (Zabrze, ul. Wolności 406), gdzie właśnie 28 osób weźmie udział w sumie w ponad 70 godzinach zajęć.

Wieczorami można zaś uczestniczyć w "luźnych" wykładach i prezentacjach, niezwiązanych z żadnym blokiem zajęć i poruszających różne ciekawe tematy z, ale również spoza zakresu nauk ścisłych – lub samemu wygłosić taki wykład. A pozanaukowo – integracja, gry i zabawy; dla chętnych przeprowadzamy przyspieszony kurs brydża i gry go, bardziej zaawansowani gracze mogą spróbować swoich sił w turnieju, a każdy może zagrać w seta, rpg, planszówki, czy pośpiewać ogniskowe piosenki.

Co roku organizatorzy starają się też przybliżyć młodzieży problematykę związaną z miastem, do którego się udaje.  W programie jest m.in. zwiedzanie kopalni Guido oraz Sztolni Królowa Luiza.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Futro i pończochy

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do końca 2019 roku


 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA