Budżet partycypacyjny - można jeszcze składać wnioski Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    sobota, 20 lipca 2019 12:23

SAMORZĄDNOŚĆ. Ruszyła VI edycja budżetu partycypacyjnego. Listę projektów, które zostaną zrealizowane w ramach tej edycji poznamy 24 października. Tym razem do dyspozycji mieszkańców przekazano ponad pięć milionów złotych.

Budżet partycypacyjny to wyodrębniona część wydatków gminy, o której przeznaczeniu decydują mieszkańcy.

Jest to również skuteczna forma konsultacji społecznych, dzięki którym zabrzanie mogą wskazać potrzebne miastu inwestycje.Propozycje zadań do realizacji mogą składać osoby, które ukończyły 16 lat, głosować może każdy mieszkaniec niezależnie od wieku, jednak tacy, którzy nie ukończyli 13 lat (aby ich głos liczył się) powinni uzyskać zgodę opiekuna prawnego (rodzica). Przyjmowanie wniosków potrwa do 29 lipca. Ogłoszenie wyników wstępnej oceny wniosków przewidziano na 9 września. Termin na składanie odwołań od niedopuszczenia projektu do głosowania – 16 do 23 września. Głosowanie zaplanowano od 3 października do 17 października.

Formularze w wersji elektronicznej są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Zabrzu (www.um.zabrze.pl). W wersji papierowej można  je pobrać m.in. w Punktach Obsługi Klienta zabrzańskiego magistratu (Centrum Handlowe M1 przy ul. Szkubacza 1 oraz parter przy wejściu głównym do budynku UM przy ul. Powstańców Śląskich 5-7) oraz w Sali Obsługi Klienta przy ul. Wolności 286.


Więcej informacji w drukowanej wersji tygodnika

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA