[ZDJĘCIA] Święto miasta: parada superbohaterów, pikinik, galowy koncert... Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    poniedziałek, 30 września 2019 11:32

 

IMPREZY. W sobotę i niedzielę świętowaliśmy 97. rocznicę nadania Zabrzu praw miejskich. W ramach tej rocznicy odbyła się barwna parada, Skarbnikowe Gody, a także na galowy koncert w Domu Muzyki i Tańca. Tradycyjnie też, w kościele św. Kamila odprawiona została uroczysta msza św. w intencji Zabrza, a także z okazji 23. rocznicy patronatu św. Kamila nad naszym miastem.


Tradycyjną paradę poprowadził ulicami naszego miasta legendarny Skarbnik wraz z orkiestrą Muzeum Górnictwa Węglowego. Wzięli w niej udział goście z polskich i zagranicznych miast partnerskich, dzieci i młodzież z przedszkoli oraz szkół, grupy sportowe i taneczne, kluby uczniowskie, placówki kulturalne i oświatowe, stowarzyszenia, przedsiębiorcy oraz mieszkańcy. Jak co roku podczas imprezy nie zabrakło konkursów z nagrodami, w tym na najpiękniejsze przebranie. Tegoroczna parada upłynęła pod hasłem: Superbohaterowie. Zmagania uczestników i ich barwne kreacje tłumnie podziwiali widzowie, a najładniejsze z nich zostały nagrodzone w ramach skarbnikowego konkursu.

W samo południe na parkingu CH Platan rozpoczął się piknik rodzinny, który potrwał do późnych godzin wieczornych. Na dużej scenie wystąpili młodzi artyści, m.in. laureaci festiwalu Igraszki oraz im. Kroczka. Dla dzieci przygotowano zaś np. wesołe miasteczko z dmuchawcami, bajkowe animacje z pluszowymi maskotkami oraz miasteczko atrakcji. Nie zabrakło też stoisk edukacyjno-kulturalnych oferujących ciekawe gry, zabawy oraz animacje twórcze, a także mistrzowskie pokazy taneczne i szczudlarskie. Gwiazdą wieczoru był zespół Enej, który zagrał swoje stare i nowe utwory dla licznie zgromadzonej publiczności. Skarbnikowe Gody zakończył pokaz sztucznych ogni.

W niedzielę w Domu Muzyki i Tańca zorganizowano urodzinowy koncert galowy. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego zaprezentowała największe przeboje od Pucciniego do Sinatry. Towarzyszyły im zespoły Sopranissimo oraz Tre Voci, czyli trzy wokalistki - Agnieszka Adamczak, Joanna Horodko, Agnieszka Sokolnicka, oraz trzej tenorzy - Mikołaj Adamczak, Miłosz Gałaj, Wojciech Sokolnicki.

 
Zobacz także

» [ZDJĘCIA]Sportowa parada za nami. Teraz bawimy się na koncertach w parku.

URODZINY ZABRZA. Dopisała pogoda! Barwna kawalkada ulicą Wolności ściągnęła tradycyjnie tłumy zabrzan: tych biorących udział w paradzie i tych którzy ją oglądali. Teraz wszyscy przenieśli się już do parku im. Poległych Bohaterów,...

» Dwa mocne akcenty muzyczne na podsumowanie dwóch dni świętowania urodzin Zabrza: wczoraj rockowa Małgorzata Ostrowska, dziś nastrojowe przeboje hitów filmowych w wykonaniu Magdaleny Tul i Grzegorza Wilka z filharmonikami zabrzańskimi

MUZYCZNE ŚWIĘTOWANIE. Za nami długie i intensywne świętowanie 94 urodzin miasta Zabrze. O większości z tych wielu ciekawych i różnorodnych wydarzeń informowaliśmy na bieżąco bardzo obszernie. Niejako na podsumowanie warto podkreślić,...

» Trwa Święto Miasta: w południe msza święta, wieczorem wielka gala!

WYDARZENIA. W ten weekend wszyscy świętujemy 94. rocznicę nadania Zabrzu praw miejskich. Za nami pełne atrakcji sobotnie wydarzenia, a więc Barwna Partada (czytaj , i ), w której mieszkancy przeszli do parku im. POległycvh Bohaterów, gdzie...

» [GALERIA] Barwna parada (3): ... i jeszcze motocykle, zabytki, wozy bojowe i tramwaje!

WYDARZENIA. Już za godzinę w parku im. Poległycvh Bohaterów powinien się rozpocząć koncert Małgorzaty Ostrowskiej, tymczasem podsumujmy dzisiejszą Barwną Paradę, która tradycyjnie jest najbardziej efektowną częścią Skarbnikowych...

» [GALERIA] Barwna parada (2): tańce, baloniki, smok i... walka ze smrodem

WYDARZENIA. W parku im. Poległych Bohaterów trwa w najlepsze piknik rodzinny, a początek dała mu Barwna Parada, która ulicami Wolności i Dubiela przeszła na miejsce zabawy zorganizowanej z okazji 94. urodzin Zabrza (czytaj ). Jak co roku...
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Futro i pończochy

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do końca 2019 roku


 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA