Owsiak w Zabrzu, czyli specjalna szkoła imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    środa, 15 listopada 2023 20:51

Społeczność Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 41 świętowała dziś 40-lecie, a także fakt nadania jej imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uroczystość była okazją do podsumowania dotychczasowych osiągnięć, wspomnień oraz spotkań wśród przyjaciół szkoły. Wśród zaproszonych gości znaleźli się zarówno przedstawiciele zabrzańskiego samorządu, na czele z zastępcą prezydenta miasta Katarzyną Dzióbą i przewodniczącą Rady Miasta Zabrze Łucją Chrzęstek-Bar, jak i sam Jerzy Owsiak – prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Okazuje się, że to pierwsza szkoła w Polsce, której patronem jest WOŚP. SPS nr 41 od lat angażuje się w jej działalność i sięgniecie po takiego patrona było wolą rady rodziców, choć wzbudziło jednak kontrowersje wśród radnych, z racji ewidentnego zaangażowania politycznego samego Owsiaka. – Odtąd już nie sami, lecz ramię w ramię z naszym wspaniałym patronem będziemy przeżywać kolejne jubileusze szkoły – mówiła podczas uroczystości dyrektor SPS nr 41, Jolanta Mazur. – Z całego serca dziękujemy twórcom i założycielom WOŚP za 31 lat pełnego zaangażowania i pracy na rzecz potrzebujących i chorych oraz za to, że wyrazili zgodę na nadanie naszej szkole imienia tej niezwykłej organizacji.

Warto podkreślić, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wesprze zabrzańską szkołę. Fundacja sfinansuje bowiem zakup stołu rehabilitacyjnego, pionizora dynamicznego, sali doświadczalnej, urządzeń do masażu i platformy wielofunkcyjnej. Łączna kwota przekazanego sprzętu wyniesie ponad 206 tys. zł.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA