Zabrze na kartach Monopoly. Gra już w sprzedaży, w sobotę gra miejska! Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    czwartek, 07 grudnia 2023 18:59

Zabrze dołączyło do miast, które mogą pochwalić się własnym wydaniem kultowej planszówki, która podbiła serca milionów graczy na całym świecie. Na planszy Monopoly Zabrze można znaleźć najciekawsze lokalne obiekty - najdroższym polem jest Wieża Ciśnień, ale warto też kupić inne, jak choćby Dom Muzyki i Tańca, AdmiralsPalast, Arenę Zabrze, Strefę Carnall, Szyb Maciej czy Miejski Ogród Botaniczny... – Myślę, że to coś wyjątkowego i możemy być dumni, że dołączyliśmy do grona około 200 miast ze świaat, które mają swoją edycję Monopoly. Gra pokazuje ile fantastycznych miejsc jest w Zabrzu – podkreśla prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

Mamy 16 kart „szansy” i 16 kart „kasy społecznej”. Są na nich różne ciekawostki miejskie, mamy tam treści związane np. z Górnikiem Zabrze, z kulturą. Oprócz samych tekstów na kartach znalazły się również interesujące statystyki dotyczące poszczególnych miejsc – komentował Jan Jaźwiński, koordynator projektu z ramienia firmy Winning Moves Polska, wydawcy gry. W pierwszym rzucie wyprodukowano 4 tysiące sztuk, ale w planie jest dodruk. Można ją już kupować w księgarniach na całym Śląsku, a także internetowych sklepach.
Z okazji premiery zabrzańskiej edycji Monopoly przygotowano dla mieszkańców grę miejską, w ramach której ulice naszego miasta już 9 grudnia zamienią się w olbrzymią planszę. Aby wziąć w niej udział wystarczy do 8 grudnia (do godz. 12) przesłać swoje zgłoszenie (e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ). W grze może wziąć udział maksymalnie 70 drużyn, a o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA