Rusza budowa Boostera Zabrze na dawnych terenach Ikei. Wmurowano dziś kamień węgielny z kapsułą czasu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    środa, 03 kwietnia 2024 15:10

INWESTYCJE. Kompleks usługowo-logistyczny z częścią biurową, terenami zielonymi i miejscami ogólnodostępnymi dla mieszkańców, o łącznej powierzchni 111 tys. mkw powstanie w Zabrzu na granicy dzielnic: Poremba i Zaborze Południe, gdzie pierwotnie swoją inwestycję planowała IKEA. Dziś odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę obiektu Booster Zabrze – to symboliczny początek robót, które rozpoczynają się na tych terenach. Powstający projekt krajowego developera LemonTree zakłada stworzenie tam czterech stref. Każda z nich ma pełnić oddzielną funkcję, łącząc się w nowoczesną wizję kompleksu atrakcyjnego dla najemców, ze szczególnym uwzględnieniem strefy rekreacyjn – sportowej dla lokalnej społeczności.

LemonTree to firma, która tworzy wysokiej klasy powierzchnie usługowo-logistyczne w najlepszych lokalizacjach. Ich model biznesowy oparty jest o strategię zrównoważonego rozwoju, a filozofia marki inspirowana jest naturą. Celem spółki jest dostarczanie najwyższej jakości obiektów, które są niskoemisyjne, z poszanowaniem bioróżnorodności i wody, energooszczędne, będących długoterminową inwestycją dla wszystkich chętnych. Łączna wartość realizowanych przez firmę projektów deweloperskich to ponad 300 mln euro.

W dzisiejszym spotkaniu udział wzięli m.in: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, prezes firmy LemonTree Bartłomiej Krawiecki, prezes firmy budowlanej Commercecon Hubert Hoffman, zabrzańscy radni, urzędnicy oraz mieszkańcy dzielnic, które będą sąsiadowały z kompleksem. W trakcie spotkania wraz z kamieniem węgielnym wmurowano kapsułę czasu, do której włożono między innymi jeden egzemplarz Głosu Zabrza jako jedynego lokalnego drukowanego tygodnika o Zabrzu.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA