Ruszyły matury Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    wtorek, 07 maja 2024 09:24

NAUKA. Niemal 900 absolwentów szkół średnich zasiadło dziś w Zabrzu do egzaminu maturalnego.  Na początek mierzą się z językiem polskim, jutro z matematyką, a w czwartek z językiem obcym. Zgodnie z harmonogramem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej tegoroczne matury potrwają  do 25 maja. W tym czasie licealiści przystąpią do przynajmniej sześciu egzaminów: języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego, wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym oraz dwóch egzaminów ustnych – języka polskiego i języka obcego.

W środę odbędzie się obowiązkowa matura z matematyki na poziomie podstawowym. Natomiast 9 maja wszyscy maturzyści podejdą do pisemnego egzaminu z języka obcego nowożytnego. Do wyboru jest język angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski albo włoski. Z kolei 17 maja część absolwentów podejdzie do egzaminu z języków mniejszości narodowych na poziomie podstawowym. Poza tym maturzyści muszą podejść do przynajmniej jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym. 

W tym roku maturzystów obowiązywać będą obniżone o około 20-25 procent wymagania egzaminacyjne, które zostały wprowadzone ze względu na częściowo zdalne nauczanie przeprowadzane wskutek pandemii koronawirusa. 
 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA