|
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora
sobota, 02 maja 2026 21:58
|
|
PUCHAR JEST NASZ. Wielki sukces sportowy w najnowszej historii Zabrza. Górnik znów jest wielki – po upływie ponad połowy wieku nasi piłkarze pod wodzą Lukasa Podolskiego ponownie - po raz siódmy w historii klubu - podnieśli w górę w geście zwycięstwa Puchar Polski. Po emocjonującym meczu na Stadionie Narodowym pokonaliśmy dziś Raków Częstochowa 2-0. Naocznymi świadkami tego wydarzenia było około 35 tysięcy kibiców z Zabrza, którzy zadbali o wspaniały doping i należytą oprawę. Wśród nich byli także przedstawiciele zabrzańskiego samorządu, w tym prezydent Kamil Żbikowski oraz jego zastępcy – Ewa Weber i Jarosław Suszka. Bardzo symboliczne w swej wymowie było wręczenie samego trofeum - z rąk Prezydenta RP Karola Nawrockiego odebrali je wspólnie: Lukas Podolski wraz z 88-letni Stanisławem Oślizło – gwiazdą i kapitanem dawnego wielkiego Górnika święcącego tryumfy na stadionach krajowych i europejskich.
Wszyscy zgodnie podkreślają, że był to bardzo symboliczny i wzruszający moment, który spiął klamrą czasową historię naszego zespołu. To także dobry prognostyk przed czekającym nas już wkrótce nabyciem od miasta Górnika przez samego Podolskiego.
Tymczasem już w tę niedzielę przy ul. Roosevelta szykuje się wielka feta kibicowska związana z powitaniem zawodników z Pucharem Polski. Start strefy kibica zaplanowano na godz. 16, godzinę później mają zostać otwarte bramy stadionu, zaś o godz. 18 rusza wielkie świętowanie z całą drużyną.
SZCZEGÓŁOWY MATERIAŁ NA TEN TEMAT NA NASZYM REDAKCYJNYM PROFILU NA FACEBOOKU ORAZ W NAJBLIŻSZYM WYDANIU NASZEGO TYGODNIKA LOKALNEGO.
foto: Górnik Zabrze/fb |