Czwartek z GŁOSem Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    środa, 30 marca 2011 20:25

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. W kioskach jest już kolejne wydanie tygodnika Głos Zabrza i Rudy Śląskiej (nr 13/2011). To 24 strony ciekawych informacji i unikalnych tematów publicystycznych. Szczególnie polecamy dwa poruszające teksty: SĄD NAD POGOTOWIEM oraz DZIECKO TO NIE PACZKA.

SĄD NAD POGOTOWIEM to ciąg dalszy historii, którą opisywaliśmy już dwa lata temu. Po trzech latach zawirowań w prokuratorskim śledztwie w sprawie nagłej śmierci Izabeli Jamrozowicz, do Sądu Rejonowego w Zabrzu wpłynął wreszcie akt oskarżenia przeciwko dyspozytorowi zabrzańskiego pogotowia ratunkowego. W styczniu 2008 roku mężczyzna odmówił wysłania karetki do kobiety skarżącej się na ból i kłucie w klatce piersiowej, bo przez telefon zdiagnozował u niej... zwykłą grypę. Godzinę później 36-letnia matka trójki dzieci – w tym 10-dniowego niemowlęcia – zmarła na zawał serca. W ubiegły czwartek (24 marca) rozpoczął się proces 32-letniego dyspozytora Krzysztofa P.

Z kolei w tekście DZIECKO TO NIE PACZKA opisujemy wstrząsającą historię Grzesia Lipca, który po ucieczce od rodziny zastępczej, przez trzy miesiące ukrywał się u matki alkoholiczki – potem pomieszkiwał w chlewiku, aż przygarnęli go sąsiedzi. W lutym sąd rodzinny nakazał umieszczenie chłopca w placówce opiekuńczo-wychowawczej. Niestety, mimo że w Zabrzu jest w sumie kilka takich ośrodków dla Grzesia nie było w nich miejsca. Znalazło się wczoraj (30 marca), po interwencji naszej gazety u dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Ponadto piszemy o toczącym się boju o kształt nowej rady nadzorczej Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która może zmienić zarząd tej spółdzielni (FINAŁ W SĄDZIE?), zastanawiamy się, czy czekająca nas rewolucja w płaceniu za wywóz śmieci zlikwiduje dzikie wysypiska w Zabrzu (NIEPOPRAWNI BAŁAGANIARZE), publikujemy również relację zabrzanina wychodzącego z alkoholizmu (ŻYCIOWE REKOLEKCJE). Wiele miejsca poświęcamy sportowi: zachęcamy przede wszystkim do lektury wywiadu z prezesem świeżo upieczonego mistrza I ligi piłki ręcznej - NMC Powen Zabrze, Bogdanem Kmiecikiem (ZMIERZAMY KU ZAWODOWSTWU), zastawiamy się także nad przyszłością Górnika Zabrze (DRŻĄ O LICENCJĘ).

To tylko wybrane teksty – zachęcamy do kupna najnowszego GŁOSu Zabrza i Rudy Śląskiej.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA