Goście "katolika" Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora    czwartek, 31 marca 2011 09:47

W związku z realizowanym przez Zespół Szkół Katolickich projektem szkolnym Comenius 1.1, przez kilka dni (do 1 kwietnia), gości w Zabrzu ponad kilkadziesiąt nauczycieli i uczniów z Hiszpanii, Niemiec, Islandii i Włoch. Wszyscy oni  uczestniczą w dwuletnim projekcie „Literackie miasta Europy”.

Na podsumowanie akcji (dzisiaj 31 marca o godzinie 11.30) zostali zaproszeni przedstawiciele  władz miasta, wojewódzkich władz oświatowych oraz  przedstawiciele zagranicznych placówek dyplomatycznych w Polsce.

Uczniowie każdego z krajów uczestniczących w projekcie opracowali minimum osiem utworów literackich dotyczących określonego kraju, jego kultury, obyczajów i geografii.  Odwiedzając poszczególne państwa skonfrontowali wiedzę poznaną na podstawie utworów literackich, swoje oczekiwania i wyobrażenia z nieznaną im wcześniej rzeczywistością. Efektem końcowym projektu ma być”Europejski przewodnik literacki”. 
Podobne międzynarodowe projekty Zespół Szkół Katolickich realizuje od kilkunastu lat.


 

 
Zobacz także

» [GALERIE] Z asystenturą za pan brat!

SPOTKANIA. Zehra Kӧse z Turcji (Gimnazjum nr 12) oraz Kristóf Velkey z Węgier (Gimnazjum nr 24) to asystenci, którzy w aktualnym roku szkolnym uczą w zabrzańskich placówkach. Do Zabrza przyjechali w ramach programu programu Fundacji Rozwoju...

» [GALERIA] Zagraniczni nauczyciele przyglądali się zabrzańskiej edukacji

EDUKACJA. Pedagodzy z kilka krajów europejskich - z Włoch, Niemiec, Grecji Turcji i Bułgarii - od kilku dni przebywają w Zabrzu. Dziś o godz. 13 w zabrzańskim magistracie odbyło się ich spotkanie nauczycieli z władzami miasta -...
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA