KORONAWIRUS

koronawirus
Róbmy swoje - rozmowa z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką–Szulik (część II) Email
Wpisany przez Głos Zabrza napisz do autora    niedziela, 02 lutego 2014 12:15

manka-szulikWYWIADY.  W papierowym wydaniu Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej (nr 4/2013) zamieściliśmy rozmowę z prezydent Małgorzatą Mańką-Szulik. dziś przedstawiamy jej fragmenty.

- A czy ten rok zaowocuje jeszcze rozpoczęciem innych spektakularnych inwestycji, na miarę choćby oddawanego lada dzień (6 lutego) do użytku kompleksu basenowego na osiedlu Kopernika?

- Apetyt rośnie w miarę jedzenia… Zdaję sobie sprawę, że taki basen na ogromne Zabrze, to nie wystarczy. Ale trzeba mierzyć zamiary nie tylko według potrzeb, ale sił. Proszę zobaczyć ile w ciągu kilku lat gmina wykonała inwestycji i remontów. Proszę przyjrzeć się jak pięknieją szkoły, jak rozwijają się placówki zdrowotne, wszak budujemy Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka. Uczelnie, którym udostępniliśmy obiekty, zapełniają się utalentowaną młodzieżą. Ogromne fundusze przeznaczyliśmy na termomodernizacje obiektów własnych bądź w formie dopłat dla mieszkańców. Jeśli już mowa o ekologii to rewitalizujemy tereny leżące nad Bytomką na cele rekreacyjne. Budujemy nowe boiska, powstaną kolejne sale gimnastyczne. A proszę sobie przypomnieć jakie ważkie wydarzenia dzieją się w kulturze – zainicjowaliśmy festiwal im. Pendereckiego, kolejne podziemia kopalni Guido oddano turystom, lada dzień Muzeum Miejskie otrzyma długo oczekiwaną nową siedzibę, rewitalizujemy sztolnię dziedziczną… Tego typu działania będą nadal kontynuowane i systematycznie realizowane. Dla każdego zatem coś innego może być spektakularnym wydarzeniem. Wszystko będzie realizowane dla dobra miasta i mieszkańców. Nie dla poklasku.

- Jesienią zakończy pani drugą kadencję rządów w Zabrzu i... co dalej? Nie kusi panią wejście do krajowej polityki, włączenie się w działalność którejś z partii, które przychodzą do pani z ofertami?

- Moja partią jest moje miasto. I tu jest jeszcze wiele, wiele pracy. Jeśli mieszkańcy zechcą, to będę ją kontynuować. Mam w związku z tym zamiar startować w jesiennych wyborach prezydenckich. Oczywiście, że Zabrze nie jest wyspą oderwaną od całego Śląska i Polski. Trzeba zatem myśleć globalnie i szukać wszędzie wsparcia. Jeśli zajdzie potrzeba, to będę wspierać ciekawe ponadzabrzańskie inicjatywy i działania, ale generalnie to dobro naszego miasta i jego mieszkańców jest moim celem.

- Dobro miasta, to także jego dobre imię... Czy – w imię dbałości o nie – właściwe jest, by prezesem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji była osoba oskarżona przed sądem?

- W Polsce samymi tylko oskarżeniami skrzywdzono już niejednego obywatela. Dlatego z podejmowaniem decyzji trzeba być ostrożnym.

 
Zobacz także

» [ZDJĘCIA] Ulica Piłsudskiego: można jechać w tę i we w tę!

 INWESTYCJE. Dzisiaj oddano oficjalnie do użytku remontowaną od marca ulicę Piłsudskiego. Droga jest już przejezdna w obu kierunkach. W ramach pierwszego z trzech etapów inwestycji zastąpiono nierówną i wyboistą kostkę brukową...

» [AKTUALIZACJA godz. 1:10] Małgorzata Mańka-Szulik wygrywa II turę wyborów prezydenckich! Będzie rządzić Zabrzem przez kolejne pięć lat!

  SAMORZĄD. O godzinie 21 zakończyło się głosowanie w II turze wyborów na prezydenta miasta. Komisje do przeprowadzania głosowania zdały zalakowane urny komisjom do liczenia głosów, które przystąpiły do pracy i powoli przesyłają...

» Kto prezydentem Zabrza na nową kadencję: Małgorzata Mańka-Szulik czy Agnieszka Rupniewska? Trwa głosowanie!

 SAMORZĄD. Od godziny siódmej trwa w Zabrzu druga tura wyborów samorządowych, której celem jest wyłonienie prezydenta Zabrza na najbliższe pięć lat. Przypomnijmy, iż dogrywka stała się koniecznością, gdyż w pierwszej -...

» Prezydent przyjacielem

NAGRODY. W sali Sejmu Śląskiego odbyła się gala, podczas której m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik otrzymała nagrodę Przyjaciel rodziny 2018. Przyznając ten laur doceniono jej wieloaspektowość działań na rzecz rodziny. W...

» Przywróćmy Zabrze mieszkańcom. Rozmowa z radnym MIROSŁAWEM DYNAKIEM, jednym z zabrzańskich liderów ugrupowania marszałka Kornela Morawieckiego – „Wolni i Solidarni”

OGŁOSZENIE. - Dla wielu obserwatorów życia publicznego Zabrza wielkim zaskoczeniem, ale i rozczarowaniem był fakt, iż tutejsze struktury Kukiz’15 dosłownie w ostatniej chwili nie wystawiły pana jako swego kandydata do wyborów...
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA