Reklama
Awanse i odznaczenia. Święto zabrzańskiej policji w cieniu pandemii Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    sobota, 25 lipca 2020 16:43

ŻYCIE POLICJI. Uroczystość z okazji Święta Policji odbyła się wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Zabrzu. Z uwagi na sytuację związaną z epidemią koronawirusa, tegoroczne święto było obchodzone skromniej niż w minionych latach. Niemniej, uroczystość jak zawsze była okazją, aby awansować policjantów na wyższe stopnie i wyróżnić najbardziej zasłużonych, a także podziękować policjantom i pracownikom policji za ich służbę i zaangażowanie.

 

Punktualnie o godzinie 10.30 rozpoczęła się uroczysta zbiórka. Władze samorządowe reprezentowali: zastępca prezydenta Zabrza Krzysztof Lewandowski i naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności UM Artur Nowakowski. Uroczystą akademię zapoczątkowało odegranie hymnu narodowego, po którym gospodarz imprezy Komendant Miejskiej Policji w Zabrzu inspektor Dariusz Kopeć przywitał zebranych gości, policjantów i pracowników cywilnych. Minutą ciszy uczczono również pamięć poległych policjantów i odegrano pieśń „Śpij kolego".

Następnie wręczono funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie medali – Krzyżów Niepodległości Klasy II NSZZ Policji, trzem policjantom. Wyróżniono też 8 pracowników cywilnych.

Po wręczeniu awansów i wyróżnień głos zabrał komendant Kopeć. Podczas swojego przemówienia podkreślił rolę policji w tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii. Pomimo nowych obowiązków, które realizowali policjanci, byli oni zawsze tam, gdzie ich potrzebowano i oczekiwano. Podziękował również za ich trud i zaangażowanie w budowaniu bezpieczeństwa mieszkańców Zabrza. Następnie głos zabrali obecni na uroczystości przedstawiciele władz samorządowych, przekazując słowa uznania za trud i ryzyko, jakie na co dzień ponoszą policjanci.
W tym roku z okazji Święta Policji 127 policjantów zabrzańskiej komendy zostało mianowanych na wyższy stopień policyjny. W korpusie oficerów awansowano 4 policjantów, w korpusie aspirantów 44, w korpusie podoficerów awansowano 43 mundurowych, a w korpusie posterunkowych – 32 policjantów.

Po zakończeniu uroczystej zbiórki złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą oficerów i podoficerów Policji Państwowej II Rzeczpospolitej Polskiej, która znajduje się w holu Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Wszystkim nominowanym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a z okazji Święta Policji wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom tej formacji składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności zarówno w życiu zawodowym, jak i w osobistym.

 
Zobacz także

» Z okazji 100-lecia powstania Śląskiej Policji, uroczystą akademię dla zabrzańskich stróżów prawa zorganizowano w podziemiach kopalni Guido

UROCZYSTOŚCI. 126 zabrzańskich funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe podczas dorocznej, uroczystej akademii z okazji Święta Policji. W tym roku impreza odbyła się w zabytkowej kopalni Guido, 320 metrów pod ziemią i...

» Stróże prawa świętowali!

ŚWIĘTO POLICJI. Właśnie mija 96 lat od kiedy powołano w Polsce Policję Państwową. Do uroczystości w całym kraju tradycyjnie dołączyła również zabrzańska jednostka. W trakcie piątkowej akademii kilkudziesięciu policjantom wręczono...

» Święto policji - 18 lipca 2014

{gallery}WYDARZENIA/14-LIPIEC/SWIETO-POLICJI{/gallery}

» [GALERIA] Stróże prawa świętowali!

UROCZYSTOŚĆI. Polska policja w tym roku obchodzi 95. rocznicę powstania. Do uroczystości w całym kraju tradycyjnie dołączyła również zabrzańska jednostka. W trakcie piątkowej (18 lipca) akademii kilkudziesięciu policjantom wręczono...

» Święto Policji - 13 lipca 2012

{gallery}KRYMINALY/12-LIPIEC/swieto-policji{/gallery}
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA