KORONAWIRUS

koronawirus
Zagrożenia
Poszukiwany, zatrzymany Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora wtorek, 26 października 2021 10:47

POLICJA. Zabrzańscy kryminalni, którzy zajmują się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali mężczyznę, który ukrywał się od 4 lat. Poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności za kradzież. Więcej…

 
Młody zabrzanin dał się oszukać w sieci na 50 tysięcy zlotych! Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora poniedziałek, 25 października 2021 21:20

INTERNET.  Do policjantów zgłosił się 24-letnim mężczyzna, który został oszukany metodą na inwestycje  przy wykorzystaniu aplikacji AnyDesk. Do pokrzywdzonego zadzwoniła kobieta, informując go, że na jego wirtualnym portfelu znajdują się kryptowaluty, które zarobił dla niego bot (program symulujący działania człowieka). Mężczyzna nie był zdziwiony, ponieważ kiedyś interesował się tym tematem.

Więcej…
 
Wypił i wjechał na środek ronda Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora poniedziałek, 25 października 2021 21:00

ZATRZYMANIA. Pijany mężczyzna, nie zapanował nad swym fordem i wjechał  prosto w środek Ronda Sybiraków uszkadzając betonowy krawężnik i znak drogowy.  Na miejsce zdarzenia od razu skierowano patrol ruchu drogowego. Policjanci zatrzymali kierowcę. Okazał się nim 29-letni mieszkaniec Zabrza. Nie posiadał uprawnień do kierowania. Więcej…

 
Po wyjściu z więzienia oszukiwał w internecie. Odpowie przed sądem za 13 przestępstw Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora sobota, 23 października 2021 17:10

DZIAŁANIA POLICJI. Zabrzańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zamknęli śledztwo i skierowali do sądu akt oskarżenia wobec 30-latka, który od marca do lipca bieżącego roku oszukiwał w internecie, wystawiając fałszywe ogłoszenia na popularnych portalach transakcyjnych. Mężczyzna pozorował handel głównie artykułami dziecięcymi, zegarkami i telefonami. Łącznie przedstawiono mu 13 zarzutów karnych.

 

Więcej…
 
Bohater z os. Helenka oraz dwie strażniczki miejskie wyróżnieni przez komendanta policji i władzę miejską Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora sobota, 23 października 2021 17:01

WYRÓŻNIENIA. Bohaterski zabrzanin z os. Helenka, o dokonaniach którego w starciu z nożownikiem niedawno obszernie informowaliśmy w artykule prasowym w drukowanym wydaniu Głosu, został uhonorowany przez komendanta zabrzańskiej policji oraz wiceprezydenta Krzysztofa Lewandowskiego. Wraz z nim doceniono dwie strażniczki miejskie, których zaangażowanie doprowadziło do zatrzymania złodzieja samochodowego i odzyskania skradzionego pojazdu.

 

Więcej…
 
Groźny, nocny pożar przy ul. Wojska Polskiego. 12 osób ewakuowanych, 3 trafiły do szpitala Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora wtorek, 19 października 2021 23:22

POŻARY. Do niezwykle groźnego pożaru doszło w nocy z poniedziałek na wtorek na parterze budynku wielorodzinnego przy ulicy Wojska Polskiego 9a w Zabrzu – Rokitnicy. Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej, z nieruchomości uciekło 12 mieszkańców, z których trzy osoby zostały przewiezione do szpitala z objawami zatrucia gazami pożarowymi.

- Alarm wszczęto o godz. 2.10. Na miejsce zostały zadysponowane 4 zastępy z JRG Zabrze oraz dwa zastępy ochotników z OSP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż pożarem objęte jest całe mieszkanie na parterze, a jęzory ognia buchały już przez okna na zewnątrz. Natychmiast przystąpiono do działań ratowniczo - gaśniczych polegających na podaniu wody do płonącego mieszkania – informuje Wojciech Strugacz, rzecznik prasowy zabrzańskiej komendy straży pożarnej.

 

Więcej…
 
Przemoc domowa nie jest prywatną sprawą. Dwoje zabrzan trafiło w związku z nią za kraty aresztu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora wtorek, 19 października 2021 00:32

PRZESTĘPCZOŚĆ. Najbliższe trzy miesiące w spędzą w tymczasowym areszcie zatrzymani przez policjantów do bliźniaczo podobnych spraw zabrzanie: 54-letnia kobieta oraz 44-letni mężczyzna. Są oni podejrzani o stosowanie przemocy fizycznej oraz psychicznej wobec swoich najbliższych. Decyzję o odizolowaniu sprawców wydał sąd. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Więcej…
 
Kradł markowy alkohol Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora niedziela, 10 października 2021 11:20

ZATRZYMANIA. Złodziej wybiegł z trzema butelkami alkoholu  bocznymi drzwiami ze sklepu przy ul. Damrota. Zobaczył to akurat policjant z II komisariatu i puścił się za nim biegiem. Amator darmowych trunków został zatrzymany i jak się potem okazało, nie była to jego jedyna kradzież w ostatnim czasie. Jak ustalili potem mundurowi  35-latek już trzeci raz w tym miesiącu, kradł alkohol w tym sklepie. Więcej…

 
Policjant w czasie wolnym... nadal jest policjantem Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 07 października 2021 20:40

POZA SŁUŻBĄ. Policjant z Zabrza w czasie wolnym od służby zauważy skodę, której kierowca miał wyraźne problemy z zaparkowaniem. Do zdarzenia doszło obok sklepu spożywczego przy ulicy Konarskiego w Gliwicach. Mundurowy chwilę przyglądał się, jak kierowca wykonuje owe dziwne manewry, a kiedy auto omal nie uderzyło w pobliskie schody, podbiegł do samochodu i otworzył jego drzwi. Od razu poczuł zapach alkoholu.

Więcej…
 
Chciał skoczyć z wiaduktu. Ratującym go groził nożem Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora wtorek, 05 października 2021 17:46

AKCJA (NIE TYLKO) MUNDUROWYCH. Jadąc ulicą Roosevelta w kierunku ronda Sośnica, patrol policjantów z wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy zauważyły nietypową sytuację: na wiadukcie kolejowym dwóch mężczyzn szamotało się na chodniku  co przypominało bójkę.  Policjanci zatrzymali radiowóz i podbiegli do nich. Jak się okazało, jeden z mężczyzn był bardzo agresywny. 

Więcej…

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 746
Reklama
REKLAMA
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA