Reklama
REKLAMA
Zagrożenia
Motocyklista nie przeżył nocnego wypadku. Tragedia na DTŚ-ce Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora poniedziałek, 20 maja 2019 22:16

NASZE DROGI. Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło na zabrzańskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej. W wyniku zdarzenia 31-letni motocyklista poniósł śmierć na miejscu. Podróżując pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim, a także innych. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz wzajemny szacunek na drodze.

Jak poinformowała dziś zabrzańska policja, 18 maja kilkanaście minut po godz. 1. kierujący Hondą CBR, który jechał od strony Gliwic w kierunku Katowic, w rejonie zjazdu na zabrzańską dzielnicę Zaborze, uderzył w bariery energochłonne, a następnie w znak drogowy i latarnię.

Więcej…

 
Zabrzanie zatrzymani za prowadzenie "interesu" z prostytucji Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 17 maja 2019 15:53

AKCJA POLICJI. Rybniccy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się ułatwianiem i czerpaniem korzyści majątkowych z prostytucji. Kryminalni pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach ponad rok prowadzili śledztwo w tej sprawie. Aresztowano trzy osoby, w tym mieszkańców Zabrza: 41-letnią kobietę  i 22-letniego mężczyznę.

Więcej…
 
Akcja Centralnego Biura Śledczego - zatrzymano kiboli Górnika Zabrze Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 17 maja 2019 08:27

ZATRZYMANIA. W uderzeniu w zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym, wzięło udział blisko 400 policjantów z CBŚP, z KWP w Katowicach oraz funkcjonariuszy jednostek kontrterrorystycznych z kraju.  Zatrzymano 15 osób. W trakcie akcji zabezpieczono m.in. narkotyki, przedmioty przypominające broń, szereg niebezpiecznych narzędzi oraz rzeczy wskazujące na przynależności klubowe. Łącznie w sprawie występuje już 50 podejrzanych, którym przedstawiono 382 zarzuty i zabezpieczono blisko 50 kg narkotyków, wartych 2,3 mln zł.

Więcej…
 
DK88 zablokowana z powodu tragicznego wypadku Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora środa, 15 maja 2019 10:36

WYPADEK. Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło obok M1, na DK 88.  Zderzyły się cztery samochody. toyota, citroen, mercedes  i renault. Jedna osoba nie żyje. Do wypadku doszło o godz. 10. Jak informuje policja w wyniku wypadku zginął starszy mężczyzna.

Więcej…
 
Bilety okazyjnie sprzedam... Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora wtorek, 14 maja 2019 13:32

OSZUSTWO. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali kobietę podejrzaną o oszustwa na aukcjach internetowych. Podejrzana oferowała bilety na koncerty największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Niestety, klient który płacił za transakcję nigdy nie otrzymał zmówionego towaru.  28-latka oszukała ponad 10 osób, a także firmę z którą miała się rozliczyć finansowo z transakcji zamieszczanych na portalu. Więcej…

 
Zatrzęsło, zakołysało, na strachu się skończyło Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora poniedziałek, 13 maja 2019 11:48

TĄPNIĘCIE. Do silnego wstrząsu doszło w naszym regionie o godz. 10.43. Odczuwalny był w Zabrzu, Bytomiu, Gliwicach, Rudzie Śląskiej, a nawet odległych Katowicach czy Chorzowie.  W tych miastach nie tylko zakołysały się lampy ale... całe bloki mieszkalne.  Nie ma jednak informacji, żeby doszło do jakich szkód, także w podziemiach kopalni Sośnica w Gliwicach, gdzie zanotowano epicentrum.

Więcej…
 
Uciekał przed policją i dachował Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora poniedziałek, 13 maja 2019 11:32

POŚCIG. Policjanci zabrzańskiej drogówki, którzy pełnili nocną służbę, postanowili skontrolować jadącego ulicą Stalmacha mercedesa. Pomimo nadawanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych, samochód nie zatrzymał się do kontroli i odjechał z dużą prędkością. Kierujący, lekceważąc przepisy drogowe, uciekał ulicami centrum miasta. Na ul. Hagera 30-latek utracił panowanie nad samochodem uderzył w słup i dachował.

Więcej…
 
Policja odnalazło skradzione auto, a co ze złodziejem...? Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora czwartek, 09 maja 2019 15:00

PRZESTĘPCZOŚĆ. Policja odzyskała forda mondeo, który został skradziony nocą 3 maja z ulicy, na której w dzielnicy Rokitnica był zaparkowany. Na poszukiwania ruszyli m. in. policjanci z wydziału kryminalnego zabrzańskiej komendy, którzy specjalizują się w zwalczaniu przestępczości samochodowej. W toku śledztwa zdobyli informację, że skradziony samochód może się znajdować się w rejonie garaży w centrum miasta. I tak rzeczywiście było... Pojazd został już zwrócony właścicielowi, ale pozostaje jeszcze ustalić, kto go właściwie ukradł. Więcej…

 
Goście, goście... Przyszli, zobaczyli, zabrali Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora środa, 08 maja 2019 10:54

ROZBÓJ. Dwóch młodych mężczyzn, którzy ukradli z mieszkania sprzęt elektroniczny, a następnie uderzyli i przewrócili właściciela, zostało zatrzymanych przez zabrzańskich policjantów. Do owego napadu doszło w jednym z mieszkań w centrum Zabrza: 38-latek wpuścił do swojego mieszkania dwóch znajomych, a ci wychodząc z mieszkania postanowili zabrać ze sobą to i owo. Kiedy gospodarz zorientował się w sytuacji, chciał ich zatrzymać. Dwaj zabrzanie (19- i 20-latek) zdołali jednak wybiec z mieszkania, ale żeby to zrobić musieli wczesniej poturbować próbującego odzyskać mienie mężczyznę. Sprawców kradzieży rozbójniczej zatrzymali jednak zabrzańscy policjanci. Mundurowi odzyskali również skradziony sprzęt. Więcej…

 
Ogródkowy złodziej zatrzymany przez działkowicza. Trafi do więzienia na cały rok Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora niedziela, 05 maja 2019 19:28

PRZESTĘPCZOŚĆ. Zabrzańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o włamanie do altanek działkowych i okradzenie nich. Rabuś został przekazany w ręce stróżów prawa dzięki postawie obywatelskiej właściciela działki, który sam ujął sprawcę tuż po włamaniu. Podejrzany przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze roku bezwzględnego pozbawienia wolności.

Pod koniec kwietnia zabrzańscy policjanci zostali wezwani na ogródki działkowe ROD Gwarek w rejonie Osiedla Janek. Tam czekał na nich właściciel jednej z działek, który ujął włamywacza.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 686
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA