Zagrożenia
Bandyci uciekli z Kłodzka do Zabrza. Nie pomogło im schowanie się na balkonie Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora wtorek, 31 stycznia 2023 16:34

PRZESTĘPCZOŚĆ. Policjanci z Zabrza wytropili i zatrzymali na terenie naszego miasta dwóch mieszkańców powiatu kłodzkiego w wieku 22 oraz 23 lat, którzy byli poszukiwani przez tamtejsze organy ścigania w związku z usiłowaniem zabójstwa. Zaraz też zostali oni przekazani mundurowym z Kłodzka, a decyzją sądu tymczasowo aresztowani.

 

Więcej…
 
Przy wychodzeniu z autobusu... Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora piątek, 27 stycznia 2023 20:09

KOMUNIKACJA. Do wypadku doszło przy ulicy Jordana 71. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 85-letnia pasażerka autobusu wysiadając na przystanku, nie zdążyła opuścić pojazdu i została przytrzaśnięta drzwiami. Gdy 62-letni kierowca autobusu to zauważył, ponownie otworzył drzwi. I wtedy kobieta straciła równowagę. 


Więcej…
 
Tragiczny finał poszukiwań Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora środa, 25 stycznia 2023 09:56

POLICJA. Zakończył się czternasty dzień poszukiwań 50-letniego zabrzanina. Wczoraj odnaleziono jego ciało. W poszukiwaniach brali udział policjanci z zabrzańskiej komendy, katowickiego oddziału prewencji, strażacy oraz wolontariusze. Ciało odnalazł jeden z zabrzańskich policjantów, znajdowało się przy ogrodzeniu ogrodów działkowych "Nad Bytomką" na  terenie Gliwic.  Więcej…

 
Poszukiwania nadal trwają Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora poniedziałek, 23 stycznia 2023 18:31

POLICJA.  Zabrzanin Grzegorz Rama widziany był ostatnio 8 stycznia w sklepie przy ulicy Kondratowicza. Do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. Mężczyzna ma 50 lat, wzrost 180 cm, jest krępej budowy ciała, ma ciemne krótkie  włosy, krótkie, widoczne są zakola. Ubrany był w spodnie typu jeans, pod spodem nosił spodnie piżamowe, niebieska bluzę, buty miodowo-brązowe, niebieską kurtkę z białym pasem.

Więcej…
 
Podsłuchiwał młodą sąsiadkę, aż pewnego dnia wtargnął do jej mieszkania i... Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora czwartek, 19 stycznia 2023 11:14

 

W ubiegłym tygodniu w dzielnicy Zaborze 62-latek wtargnął do mieszkania 20-letniej sąsiadki i zaczłą ją dusić. Na miejscu był na szczęście młodszy brat ofiary, który dał odpór napastnikowi: odepchnął go i skłonił do ucieczki. Powiadomieni o zajsciu policjanci z III komisariatu szybko namierzyli i zatrzymali agresora. W efekcie mężczyzna m.in. usłyszał zarzut naruszenia miru domowego, usiłowania uszkodzenia ciała, ale także - uwaga - wykorzystania urządzenia podsłuchowego "w celu nagrywania odgłosów z mieszkania sąsiadki". W jego mieszkaniu znaleziono nadto: odznaki policyjne, narkotyki (marihuana, amfetamina) oraz przedmioty przypominające broń. Mężczyzna w przeszłości był karany choćby za wywieranie wpływu na świadków oraz nielegalne posiadanie broni palnej.

Więcej…
 
Wiózł w aucie amunicję, chciał przekupić policjantów... Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora wtorek, 17 stycznia 2023 09:09

Nawet 8 lat w więzieniu grozi 24-letniemu mieszkańcowi powiatu tarnogórskiego, którego ostatnio zatrzymali zabrzańscy policjanci z zespołu wywiadowczego. Mężczyzna miał przy sobie... amunicję bez wymaganego zezwolenia, a za odstąpienie od czynności zaproponował policjantów 1,5 tysiąca złotych łapówki. Rzecz miała miejsce na ulicy Tarnogórskiej, gdzie patrol zatrzymał do kontroli kierowcę forda. Ten od początku kontroli był zmieszany i zdenerwowany, co tym bardziej skłoniło policjantów do skrupulatnego przeszukania wozu. No i znaleźli w samochodzie amunicję do broni myśliwskiej, na którą mężczyzna nie posiadał zezwolenia. 24-latek zaproponował policjantom polubowne załatwienie sporawy i zaczął namawiać ich do przyjęcia 1500 zł w zamian za puszczenie sprawy w niepamięć. W odpowiedzi usłyszał, że właśnie popełnił kolejne przestępstwo poprzez obietnicę wręczenia łapówki. Więcej…

 
Przy okazji opieki nad domem znajomych, zabrzanka systematycznie kradła biżuterię właścicieli Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora piątek, 13 stycznia 2023 12:22

KRADZIEŻE. W ciągu pół roku 43-letnia zabrzanka systematycznie i dość długo niezauważenie – podkradała biżuterię z domu swoich znajomych. W sumie w ten sposób wzbogaciła się o mienie warte 12 tys. złotych. Kobieta przychodziła do owego domu, by się nim opiekować pod nieobecność właścicieli. Niestety pokusa łatwego zarobku okazała się silniejsza od koleżeństwa. Teraz „pomysłowa” zabrzanka odpowie przed sądem karnym. Grzoi jej do 5 lat więzienia.

 

 

Więcej…
 
Seniorka straciła 45 tys. zł oszczędności. Padła ofiarą oszustwa „na policjanta” Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora środa, 11 stycznia 2023 15:46

PRZESTĘPCZOŚĆ. Ofiarą manipulacji oszustów działających metodą „na policjanta” padła we wtorek 81-letnia mieszkanka ul. Bytomskiej w Zabrzu – Biskupicach. Seniorka uwierzyła, że rozmawia przez telefon z policjantem i oddała oszustom 45 tysięcy złotych.

Schemat działania przestępców wykorzystujących metodę „na policjanta” jest zawsze bardzo podobny. Oszuści wymyślają historyjkę i dzwonią do starszych osób, podając się - jak w tym przypadku - za policjanta rozpracowującego grupę przestępczą.

 

Więcej…
 
Oszustwo metodą "na węgiel" Email
Wpisany przez Jakub Lazar napisz do autora czwartek, 05 stycznia 2023 16:24

KRADZIEŻ. Wczoraj do policjantów zgłosiła się kolejna oszukana osoba - 33-letni mężczyzna -  która straciła blisko 3 tysiące złotych. Zabrzanin chciał kupić tanio węgiel, szukał atrakcyjnych ofert w internecie. Niestety trafił na stronę internetową, która stworzona została przez oszustów w taki sposób, że łudząco przypominała stronę internetową prawdziwego pośrednika sprzedaży opału. Więcej…

 
Z promilami z kółkiem Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora czwartek, 29 grudnia 2022 16:08

Dzisiaj przed godziną 1 w nocy zabrzańska drogówka interweniowała w rejonie ulicy Jana Matejki w Zabrzu. 30-letni obywatel Ukrainy spowodował tam bowiem kolizję: kierując seatem próbował ominąć inne auto, ale zrobił to na tyle nieudolnie, że uderzył w jego karoserię. W sumie to nic dziwnego, skoro znajdował się pod znacznym wpływem alkoholu (2,6 promila w wydychanym powietrzu)... Policjanci zatrzymali sprawcy prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje zabrzański sąd rejonowy.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 763
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA