Reklama
REKLAMA
Zabrzanie zaproszeni w niedzielę do udziału w jedynym w diecezji gliwickiej, Marszu dla Życia i Rodziny w Bytomiu Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    sobota, 09 czerwca 2018 23:41

INICJATYWY. Jedyny w naszej diecezji gliwickiej „Marsz dla Życia i Rodziny” odbędzie się w niedzielę (10 czerwca) w Bytomiu. Poprzez naszą redakcję organizatorzy zapraszają do udziału w tym wydarzeniu także zabrzan. Wszystko rozpocznie się o godz. 15 w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bytomiu (ul. ks. Koziołka 3), gdzie odprawiona zostanie msza św. Po niej o godz. 16 na Rynku uformuje się uroczysty orszak, który przejdzie do muszli koncertowej w tamtejszym parku, gdzie odbędzie się festyn rodzinny. W tym roku hasłem przewodnim marszów za życiem jest „Polska rodziną silna!”

 

10 czerwca 2018 roku może być dniem kiedy kobiety, mężczyźni i dzieci, mamy i ojcowie, babcie i dziadkowie, młodzi i starsi przyjdą mówić i świadczyć o tym, co dla nich ważne i jakiej przyszłości chcą dla siebie oraz kolejnych pokoleń. Może być jeśli odwaga i odpowiedzialność za teraźniejszość i za przyszłość będzie sprawą każdego z nas, którzy nie lekceważymy wartości życia i rodziny. Przyjdź na Marsz w swoim lub sąsiednim mieście i zamiast czekać aż ktoś upomni się o te wartości w Twoim imieniu, wyjdź z domu, działaj, bądź kroplą, która drąży skałę” – zapraszają organizatorzy.

Jak podkreślają, uczestnicy marszów wychodzą w tym roku na ulice blisko stu polskich miast aby:

– wyrazić wdzięczność Bogu za wolność i niepodległość, za każde ludzkie życie i każdą rodzinę;
– dziękować naszym przodkom za przechowanie dziedzictwa wiary i wszystkiego, co stanowi o naszej tożsamości;
– wobec władz publicznych wyrazić oczekiwanie budowania przyszłości Polski na wartościach przechowywanych i chronionych przez poprzednie pokolenia Polaków – wiary, szacunku dla życia ludzkiego w każdej fazie jego rozwoju, małżeństwa kobiety i mężczyzny, rodzicielstwa oraz wychowania;
– wezwać władze publiczne do uczczenia 100. rocznicy odzyskania Niepodległości poprzez zagwarantowanie każdemu Polakowi, również nienarodzonemu jego podstawowego prawa, czyli prawa do życia, a także wypowiedzenia przez Polskę tzw. Konwencji Stambulskiej, uderzającej w rodzinę.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca












Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA