Reklama
REKLAMA
Gnał przez strefę jak po autostradzie. Kierowca namierzony przez policję stracił prawo jazdy Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    wtorek, 11 czerwca 2019 17:40

DZIAŁANIA POLICJI. 22-letni kierowca, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 69 km/h utracił swoje prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Za wykroczenie popełnione w strefie ekonomicznej (gdzie kierowcy niezwykle często „szaleją”) został ukarany wysokim mandatem i otrzymał 10 punków karnych. Swoje uprawnienia utracił.

Do zatrzymania kierującego, który brawurowo poruszał się po drogach Zabrza doszło na ulicy Goduli. Policjanci zabrzańskiej drogówki prowadzili w tym miejscu kontrole prędkości.

- Zatrzymany do kontroli mężczyzna to 22-letni mieszkaniec Bytomia. Na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał aż 119 km/h. Za przekroczenie prędkości policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy kategorii B – potwierdza Agnieszka Żyłka z komendy policji w Zabrzu.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, prawo jazdy zostaje zatrzymane na okres trzech miesięcy kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w okresie obowiązującej karencji, będzie oznaczało wydłużenie zakazu do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie zaś w ogóle cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami, zaś jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA