Reklama
REKLAMA
Naćpany kierowca uciekał leciwym matizem przed policją. Daleko nie zajechał Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    poniedziałek, 01 lipca 2019 12:20

DZIAŁANIA POLICJI. Mężczyzna, który kierował samochodem osobowym będąc pod wpływem narkotyków, nie zatrzymał się do kontroli drogowej przy ul. Bytomskiej zmuszając policjantów do pościgu, został zatrzymany przez zabrzańską drogówkę. W trakcie sprawdzenia mundurowi dodatkowo ujawnili przy kierowcy amfetaminę. Zatrzymanemu grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Do zatrzymania doszło w piątkowy poranek. W tym dniu policjanci zabrzańskiej drogówki prowadzili działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego miasta. - Kilkanaście minut przed godz. 8 funkcjonariusze działający przy ul. Bytomskiej wydali sygnał do zatrzymania się do kontroli drogowej kierującemu matizem. Mężczyzna zignorował nadawane sygnały, przyspieszył i odjechał w kierunku centrum – informuje Agnieszka Żyłka z komendy policji w Zabrzu.

Stróże prawa oczywiście podjęli pościg za odjeżdżającym samochodem. Mężczyzna został zatrzymany w centrum miasta. Jak wskazało wstępne badanie narkotesterem, 28-letni mieszkaniec Gliwic kierował samochodem pod wpływem amfetaminy. W trakcie policyjnych czynności mundurowi ujawnili przy nim białą sypką substancję. Badanie wykonane przez technika kryminalistycznego wskazało, że to również była amfetamina.

Mężczyzna został więc formalnie zatrzymany, zabezpieczono też jego krew do dalszych badań laboratoryjnych. Podejrzany odpowie teraz nie tylko za posiadanie narkotyków, ale również za kierowanie samochodem pod ich wpływem i ucieczkę przed policyjną kontrolą. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Ponadto sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł. Mężczyznę musi się również liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów na okres od roku do nawet 15 lat.

Przypominamy, że kierowca, który świadomie zmusi policję do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Futro i pończochy

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do końca 2019 roku


 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA