Reklama
REKLAMA
Energetyczni oszuści krążą po domach, podszywając się pod pracowników Taurona Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    środa, 03 lipca 2019 15:20

BEZPIECZEŃSTWO. Spółka Tauron (dostarczająca prąd do większości naszych mieszkań) wspólnie z Urzędem Miejskim w Zabrzu ostrzega przed krążącymi po mieście oszustami podszywającymi się pod firmę i przypomina, że jego pracownicy nie odwiedzają swoich klientów po domach, by sprzedawać prąd. 

„Przypominamy, że ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w 2019 roku pozostają na poziomie z 30 czerwca 2018 r. Jeżeli ktokolwiek mówi, że w związku z ustawą prądową klienci z gospodarstw domowych muszą zaktualizować umowę, jest oszustem. O takim procederze warto natychmiast poinformować policję. Zgłoszenia przyjmuje również Tauron, m.in. pod numerem infolinii 555 444-555” – czytamy w urzędowym ogłoszeniu.

 

Choć podpis na umowie oznacza przyjęcie jej warunków, to z każdej umowy na dostawy energii elektrycznej podpisanej poza lokalem przedsiębiorstwa, np. w domu, można odstąpić w terminie do 14 dni od jej zawarcia. W takim przypadku klient nie jest zobowiązany do zapłaty żadnej kary, nawet wtedy, gdy przewidywała to umowa. Jeśli dwa tygodnie minęły, ale przy podpisywaniu umowy klient został oszukany, ma prawo złożyć oświadczenie i uchylić się od skutków prawnych umowy zawartej pod wpływem błędu. Takie oświadczenie trzeba złożyć do firmy, z którą podpisaliśmy umowę.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Futro i pończochy

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do końca 2019 roku


 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA