Reklama
REKLAMA
12-letnia rowerzystka wjechała z bocznej drogi wprost w samochód. Trafiła do szpitala Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    piątek, 05 lipca 2019 12:28

NASZE DROGI. Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło we wtorek (2 lipca) około godz. 14.30 przy ul. Kościuszki w Zabrzu – Mikulczycach. 12-letnia dziewczynka wjechała rowerem w samochód osobowy. Małoletnia z urazem nogi i głowy została hospitalizowana.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 12-letnia dziewczynka wyjechała z bocznej ulicy i uderzyła w osobowe renault. 39-letnia kierująca samochodem osobowym była trzeźwa. W ostatnim momencie zauważyła dziewczynkę wyjeżdżająca z bocznej drogi i usiłowała uniknąć zderzenia. Niestety, rowerzystka uderzyła w lewy przedni narożnik i upadła na jezdnie. Z urazem nogi i głowy została przewieziona do szpitala, gdzie przebywa pod opieką lekarzy – informuje Agnieszka Żyłka z komendy policji w Zabrzu.

Sezon rowerowy trwa. Coraz więcej osób wykorzystuje rower jako podstawowy środek lokomocji. Niestety często w służbie policjanci zauważają, że rowerzyści bagatelizują swoje bezpieczeństwo łamiąc przepisy. Dlatego też mundurowi przypominają wszystkim rowerzystom, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, przed przejściem dla pieszych należy zejść z roweru i przeprowadzić go na drugą stronę jezdni. Przejeżdżanie rowerem przez przejścia dla pieszych to wykroczenie, za które można zostać ukaranym mandatem w wysokości 100 zł.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Futro i pończochy

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do końca 2019 roku


 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA