Reklama
REKLAMA
Fortel 27-latka nic mu nie dał. List gończy zrealizowany przez policję w ciągu jednego dnia Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    sobota, 17 sierpnia 2019 20:23

DZIAŁANIA POLICJI. Zabrzańscy kryminalni, którzy zajmują się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, w rekordowo krótkim czasie zaledwie jednego dnia od wydania listu gończego, zatrzymali 27-letniego mężczyznę poszukiwanego do sprawy zniszczenia mienia i uszkodzenia ciała.

- Poszukiwany, chcąc zmylić policjantów, jako swój adres korespondencyjny podawał mieszkanie z klatki obok jego miejsca zamieszkania. Policjanci szybko ustalili, że jest to prosta próba wprowadzenia wymiaru sprawiedliwości w błąd. Mogło to wystarczyć do skutecznego nieodbierania wezwań, ale nie wystarczyło do uniknięcia spotkania z policyjnymi poszukiwaczami. Dlatego list gończy został zrealizowany już po jednym dniu od wydania go. Mężczyzna został już osadzony w areszcie śledczym – relacjonuje Sebastian Bijok z komendy policji w Zabrzu.

Jak dodaje, poszukiwanie osób ukrywających się przed organem ścigania jest trudną i żmudną pracą. Wymaga systematyczności i cierpliwości. Policyjni poszukiwacze muszą wczuć się w role osoby, która się ukrywa i przewidywać jej ruchy. Osoby skazane przez polski wymiar sprawiedliwości, które chcą uniknąć kary, robią dosłownie wszystko, aby uniknąć odpowiedzialności. Dzięki sumiennej pracy policjantów, która czasami trwa wiele lat, osoby skazane wyrokiem sądowym trafiają do zakładów penitencjarnych.

 
Reklama
REKLAMA
 

Idź, zobacz, posłuchaj

Bajkowe ilustracje

gdzie: Galeria Cafe Silesia, ul.  3 Maja 6, tel. 32 777-05-01

kiedy: do 24 marca
Więcej …
 
Wirtualne zwiedzanie

Zobacz historię Głosu

Więcej …
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA