Z pięściami rzucił się na policjantów. Wcześniej ukradł sklepowy wózek i uszkodził samochód Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    środa, 17 sierpnia 2022 16:57

DZIAŁANIA POLICJI. Trzy lata więzienia grożą 21-letniemu rudzianinowi, który w Zabrzu rzucił się z pięściami i zaczął kopać interweniujących policjantów. Wcześniej mężczyzna ukradł sklepowy wózek i uszkodził nim zaparkowany nieopodal samochód.

Wszystko to działo około godz. 2 w nocy z poniedziałku na wtorek. Zabrzańscy mundurowi z III komisariatu otrzymali zgłoszenie, że w rejonie ulicy Wolności ktoś uszkodził zaparkowany samochód, po czym ruszył do ucieczki.

 

- Dzięki świadkowi zdarzenia, który na bieżąco informował dyżurnego o położeniu sprawcy, policjanci zatrzymali i wylegitymowali opisywanego mężczyznę. Według relacji świadków wcześniej pchał on wózek sklepowy, który następnie uderzył w zaparowany pojazd, uszkadzając go – informuje Adam Strzodka z komendy policji w Zabrzu.

Na miejsce zdarzenia ściągnięto więc policyjną grupę dochodzeniowo - śledczą, która wykonała oględziny uszkodzenia pojazdu. - W trakcie tej interwencji 21-latek nie stosował się do policyjnych poleceń, stał się agresywny, a nawet kilkukrotne kopnął i uderzył pięścią policjantów. Mundurowi zatrzymali więc agresora i osadzili w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie zadecyduje sąd – podkreśla rzecznik policji.

 
 

FACEBOOK

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA