Zapatrzona w interweniujących policjantów potrąciła przechodnia na pasach Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    środa, 15 maja 2024 18:26

NASZE DROGI. Na oznakowanym przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania ul. 3 Maja i Szczęść Boże, potrącony został 85-letni mieszkaniec Zabrza. Do zdarzenia doszło około godz. 16.45 w miniony poniedziałek w miejscu, gdzie chwilę wcześniej kierowca autobusu zahaczył o lusterko radiowozu.

- Kierująca skodą 51-latka nie zauważyła starszego mężczyzny pokonującego przejście dla pieszych. Jak sama tłumaczyła, nie zauważyła pieszego, ponieważ jej uwagę odwrócił radiowóz i policjanci, na których się zapatrzyła – relacjonuje Sebastian Bijok, rzecznik prasowy zabrzańskiej komendy. Obecni na miejscu funkcjonariusze udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu 85-latkowi, który z urazem głowy i ogólnymi obrażeniami został zabrany przez załogę karetki pogotowia ratunkowego do szpitala.

 

Sytuacje, w których kierowcy rozpraszają swoją uwagę, patrząc na prowadzone przez policjantów czynności, zdarzają się niestety dość często. Tak wynika z samych obserwacji stróżów prawa. - Jest to niebezpieczne i może skończyć się kolizją lub - tak jak w tym przypadku - wypadkiem drogowym. Dlatego gdy jako kierowcy dostrzeżemy policjantów zabezpieczających miejsce zdarzenia drogowego, nie przyglądajmy się ich pracy i rozwojowi sytuacji, tylko skupmy swoją uwagę na prowadzeniu własnego samochodu – apeluje Bijok.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA