Nowe pojemniki na elektrośmieci Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    czwartek, 03 lutego 2022 08:22

Na ulicach Zabrza pojawiły się kolejne czerwone pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz wyczerpane baterie i tonery. To efekt ogólnopolskiej akcji MB Recycling, fundacji Odzyskaj Środowisko oraz organizacji odzysku Auraeko, prowadzonej w miastach powyżej 40 tysięcy mieszkańców.

 

Jeszcze niedawno tych pojemników było dziesięć, teraz ta liczba została podwojona. W efekcie są już zlokalizowane w każdym zakątku miasta, a więc w dzielnicach...:

Centrum Południe (ul. Sobieskiego - teren zielony w pobliżu Domu Muzyki i Tańca oraz na parkingu niedaleko ronda przy ul. Roosevelta), Centrum Północ (ul. Wolności 185 a-c w pobliżu pasażu handlowego), Biskupice (przy skrzyżowaniach ulicy Bytomskiej i św. Wojciecha i na skwerze przy ul. Bytomska/Młyńska), Grzybowice (okolice ul. Witosa 6 - na przeciwko bloków), Guido (ul. Sportowa 1a - parking obok Szkoły Podstawowej nr 1), os. Helenka (ul. Jordana 45-47 - w sąsiedztwie stanowiska śmietnikowego), Kończyce (skwer obok parkingu przy ul. Paderewskiego/Beskidzka oraz na parkingu przy ul. Kurasia), Zandka (skwer na rogu ul. Cmentarna/Bończyka), Makoszowy (trawnik ul. Sejmowa/Kordeckiego), Mikulczyce (ul. 11 Listopada 161-163, sąsiedztwo stanowiska śmietnikowego), os. Kotarbińskiego (ul. Franciszkańska 20a, naprzeciw kiosków), os. Kopernika (al. Korfantego/ul. Hermisza, parking przy basenie Aquarius), Rokitnica (ul. Ofiar Katynia 40 w sąsiedztwie stanowiska śmietnikowego oraz Nyska 14 obok pasażu handlowego), Zaborze Północ (ul. Janika 13, w sąsiedztwie kiosków) oraz Zaborze Południe (tereny zielone przy ul. św. Jacka/św. Kamila oraz ul. Cegielniana/Lompy).
Liczba elektrycznych śmieci z każdym rokiem wzrasta. Według szacunkowych danych na świecie w 2019 roku wyprodukowano aż 53,6 miliona ton elektroodpadów.


Tekst ukazał się w Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej (nr 5 z 3 lutego 2022 roku) na kolumnie W STRONĘ NATURY, która jest współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA