[GALERIA] Dzień za dniem. Przedszkola na ekologicznym kalendarzu Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    czwartek, 03 lutego 2022 09:38

 

Nieprzerwanie działa program Zwierzolubnych placówek edukacyjnych i opiekuńczych, który prowadzi zabrzański oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Pierwsze takie certyfikaty wręczono już w 2010 roku, a warunkiem jego uzyskania jest co najmniej roczna wirtualna adopcja w schronisku Psitul (Zabrze, ul. Bytomska 133) i do niedawna – bo pandemia wymusiła rezygnację z tego warunku - zorganizowanie wydarzenia związanego z ekologią lub ochroną zwierząt. Do tej pory odbyło się osiem edycji wręczania certyfikatów, a w samym programie uczestniczy kilkadziesiąt placówek edukacyjnych z Zabrza i okolic. Co ciekawe, akcja jest połączona z wydawaniem ekologicznego kalendarza z pracami, które dzieci poświęcają konkretnym dniom roku.
Do wydawnictwa Ekologiczne Przedszkole 2022 trafiły rysunki: Dzień Bociana Białego Hanny Wójkowskiej (Przedszkole nr 38), Dzień Zwierząt Laboratoryjnych Emilii Milej (P 34), Światowy Dzień Pandy Małej Amelii Fabiszewskiej (P 12), Światowy Dzień Oceanów Zuzanny Ząbkowskiej (P 14), Dzień Drzewa Szymona Leszczyńskiego (P 18), Święto Orangutana Amelii Pyrczak (P 16), Święto Żaby Juliana Mikołajczyka (P 46), Światowy Dzień Koni Zuzanny Kłysz (P 6), Dzień Kota Mikołaja Wilusza (P 19), Dzień Jeża Mai Tomali (P 3), Dzień Słonia Niny Werry (P 25), Dzień Kundelka Karoliny Mamos (P 11), Światowy Dzień Oceanów Anny Wallon (P 27), Dzień Niedźwiedzia Zofii Pandery (P 36), Światowy Dzień Żyrafy Hanny Skorody (P 20) i Dzień Leśnika Pawła Gaidzika (P 8).


– Kalendarz jest śliczny, kolorowy, pozytywny i niepowtarzalny. Jak co roku jesteśmy zachwyceni postrzeganiem świata przez dzieci, nawet jeżeli nie zawsze można odgadnąć jakiemu zwierzakowi poświęcony jest rysunek – przyznaje z rozbrajającą szczerością prezes zabrzańskiego TOZ-u, Danuta Mikusz-Oslislo.


Tekst ukazał się w Głosie Zabrza i Rudy Śląskiej (nr 5 z 3 lutego 2022 roku) na kolumnie W STRONĘ NATURY, która jest współfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA