Górnik jest jedynym zespołem ekstraklasy bez strzelonej bramki. Ale po dzisiejszych derbach z Piastem mamy jednak mimo wszystko powody do optymizmu... Email
Wpisany przez Wojciech Słota napisz do autora    sobota, 05 sierpnia 2023 19:46

To prawda, Górnik nie wygrał dzisiaj prestiżowego meczu z rywalem zza miedzy - Piastem Gliwice, ale tym razem nie należy na zabrzańską drużynę rzucać gromów. Zespół trenera Jana Urbana zagrał wyraźnie lepiej niż w dwóch pierwszych meczach sezonu (po 0-2 z Radomiakiem i Wartą Poznań) i parł do zwycięstwa. Zatrzymała go sytuacja z 70 minuty spotkania, kiedy to drugą żółtą kartkę otrzymał Kryspin Szcześniak (dzisiaj grał naprawdę dobrze, ale wtedy nie miał wyjścia, musiał faulować) i Górnik końcówkę spotkania musiał grać w dziesięciu przeciw jedenastu gliwiczanom. Piast chciał to wykorzystać, ale nasz zespół się nie dał i utrzymał bezbramkowy remis do 96 minuty, bo tyle trwał mecz. - Chcieliśmy zrobić kolejny krok do tego, by udowodnić, że drużyna zrobiła progres i wydaje mi się, że tak właśnie było - mówił po meczu trener Urban. - Brakuje nam jednak trochę takiego boiskowego cwaniactwa. Powiedziałem już o tym chłopakom w szatni.

Oczywiście remis z Piastem nie pozwoli zabrzanom wyrwać się ze strefy spadkowej, może się nawet okazać, że po trzeciej kolejce nasz zespół będzie ostatni w tabeli (na razie jest nim Puszcza Niepołomice, ale beniaminek swój mecz gra dopiero w poniedziałek). Niemniej, widać że sprawy idą jednak w dobrym kierunku...