NOWY GŁOS W KIOSKACH: Pasaż Wolności rozpada się pod naporem autobusów. Kolejne miliony z miasta dla Górnika. Radni chcą do telewizji. Ważny urzędnik idzie na wojnę z mieszkańcami i mediami? Sąd nad trenerem Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    czwartek, 16 marca 2023 16:19

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Tradycyjnie od czwartku do nabycia w kioskach i salonach prasowych najnowszy numer drukowanego GŁOSu – jedynego, profesjonalnego i dociekliwego tygodnika o mieście, a w nim wiele ciekawych, aktualnych, ale i kontrowersyjnych tematów z lokalnego życia miasta. Gazetę można także kupić on-line na stronie www.eprasa.pl

Wśród przygotowanych artykułów polecamy dziś szczególnie następujące publikacje:

- PASAŻ W ROZSYPCE – na pierwszej stronie naszego tygodnika czołówkowy artykuł o rozpadającym się głównym i centralnym trakcie miasta. Ten nie wytrzymuje naporu autobusów miejskich, kursujących tymczasową trasą. Gdy przed rokiem ostrzegaliśmy przed takim scenariuszem, urzędnicy kategorycznie zaprzeczali i zapewniali o właściwej wytrzymałości ulicy. Niestety, mieliśmy rację…

- KRÓTKA PAMIĘĆ WICEPREZYDENTA – miasto przekaże kolejne 4 mln zł na spłatę zobowiązań Górnika Zabrze, choć to klub miał je co roku regulować.

- STRZAŁ W KOLANO – opozycja chciała oprotestować finansowanie klubu, a de facto zagłosowała przeciwko oczekiwanej inwestycji.

- PRZEDWYBORCZE PARCIE NA SZKŁO? – niektórzy radni chcą głosić swoje poglądy przed kamerą lokalnej telewizji. Dlaczego jest to utrudnione?

- ALE KANAŁ – zamiast rozwiązać zgłaszany przez radnych i mieszkańców problem, główny inżynier miasta napuścił na nich policję. Wpadek w tej sprawie zaliczył znacznie więcej.

- SYZYFOWE PRACE – jedni sprzątają, inni bałaganią, a służby nie reagują?

Jak zwykle nie brakuje też publikacji z dziedziny szeroko rozumianej kultury w mieście, a także zapowiedzi ciekawych wydarzeń. W artykule TUTAJ TYLKO SZEPTEM zaglądamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Śródmieściu Zabrza.

Tradycyjnie też przekazujemy najnowsze wiadomości z lokalnego sportu, w tym oczywiście o coraz bardziej kryzysowej sytuacji Górnika Zabrze w Ekstraklasie. Czy los trenera zespołu jest przesądzony? Szczegóły w tekście SĄD NAD BARTOSZEM GAULEM.

 

Najnowszy GŁOS to wiele stron najświeższych, najważniejszych i najciekawszych informacji z życia miasta. Zapraszamy do wszystkich kiosków i salonów prasowych oraz na www.eprasa.pl

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA