NOWY GŁOS W KIOSKACH: Jakim cudem mieszkanie radnej warte jest 35 tys. zł?! Poseł chce ustawowo zmusić ministra do zajęciem się fetorem w Śródmieściu. WOŚP wspierający prawo do aborcji patronem szkoły specjalnej. Górnik zarobił krocie na sprzedaży piłkarz Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    czwartek, 13 lipca 2023 15:28

GŁOS ZABRZA I RUDY ŚLĄSKIEJ. Tradycyjnie od czwartku do nabycia w kioskach i salonach prasowych najnowszy numer drukowanego GŁOSu – jedynego, profesjonalnego i dociekliwego tygodnika o mieście, a w nim wiele ciekawych, aktualnych, ale i kontrowersyjnych tematów z lokalnego życia miasta. Gazetę można także kupić on-line na stronie www.eprasa.pl

Wśród przygotowanych artykułów polecamy dziś szczególnie następujące publikacje:

- NA DOBRYCH TORACH – na pierwszej stronie naszego tygodnika czołówkowy artykuł o radykalnej metamorfozie stanu nawierzchni ulicy Wolności w ścisłym centrum Zabrza, przy wykorzystaniu nowatorskiej mieszanki asfaltu. Pierwszym odcinkiem już możemy jeździć i podziwiać wyjątkowe efekty. Właśnie ruszyły kolejne prace wymiany rozpadającego się torowiska i nawierzchni w nieco innej części drogi.

- SWĄD POLITYKI – poseł Tomasz Olichwer zainicjował w Sejmie prace nad zmianą przepisów. Chce zmusić ministra do działań antyodorowych, także w Zabrzu. Swoim wystąpieniem w tej sprawie na sesji Rady Miasta wywołał małą burzę.

- MIESZKANIE WARTE 35 TYS. ZŁ? – takie cuda wyłącznie w oświadczeniu majątkowym pewnej bardzo znanej radnej wojewódzkiej z naszego miasta. W kolejnym odcinku naszych publikacji prezentujemy szczegółowy stan posiadania trojga radnych Sejmiku doskonale rozpoznawalnych w Zabrzu na różnych płaszczyznach.

- WOJNA NA CYTATY – część radnych uważała, że WOŚP nie powinna zostać patronem szkoły specjalnej w Zabrzu, bo fundacja wsparła proaborcyjną akcję. Większość radnych była jednak innego zdania i uchwałę podjęto dzięki zawiązanej doraźnie bardzo egzotycznej koalicji.

- ROKITNICKA PERŁA – podczas modernizacji dawnego ratusza odkryto architektoniczną „oszczędność” sprzed prawie wieku. O co dokładnie chodzi i czy da się poprawić konstrukcję?

- NIECHCIANY MONUMENT – po latach starań, pomnik Rzezi Wołyńskiej w końcu znalazł godne miejsce.

Jak zwykle nie brakuje też publikacji z dziedziny szeroko rozumianej kultury w mieście, a także zapowiedzi ciekawych wydarzeń. W artykule TALENT Z ZANDKI opisujemy malarskiego „samorodka” Grzegorza Sobolewskiego, który średnio co trzeci dzień tworzy nowe, piękne malowidło. To absolutne amator o wyjątkowych zdolnościach plastycznych.

Tradycyjnie też przekazujemy najnowsze wiadomości z lokalnego sportu, w tym oczywiście o sytuacji Górnika Zabrze w trakcie wakacyjnej przerwy i zagranicznego zgrupowania. Przede wszystkim jednak wszyscy mówią o transferowym hicie – klub zarobił na sprzedaży Szymona Włodarczyka kilkanaście milionów złotych! To jeden z najwyższych transferów w historii naszego zespołu. Szczegóły w tekście WICE-REKORD TRANSFEROWY

Najnowszy GŁOS to wiele stron najświeższych, najważniejszych i najciekawszych informacji z życia miasta. Zapraszamy do wszystkich kiosków i salonów prasowych oraz na www.eprasa.pl

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA