Groźny, nocny pożar przy ul. Wojska Polskiego. 12 osób ewakuowanych, 3 trafiły do szpitala Email
Wpisany przez Przemysław Jarasz napisz do autora    wtorek, 19 października 2021 23:22

POŻARY. Do niezwykle groźnego pożaru doszło w nocy z poniedziałek na wtorek na parterze budynku wielorodzinnego przy ulicy Wojska Polskiego 9a w Zabrzu – Rokitnicy. Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej, z nieruchomości uciekło 12 mieszkańców, z których trzy osoby zostały przewiezione do szpitala z objawami zatrucia gazami pożarowymi.

- Alarm wszczęto o godz. 2.10. Na miejsce zostały zadysponowane 4 zastępy z JRG Zabrze oraz dwa zastępy ochotników z OSP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż pożarem objęte jest całe mieszkanie na parterze, a jęzory ognia buchały już przez okna na zewnątrz. Natychmiast przystąpiono do działań ratowniczo - gaśniczych polegających na podaniu wody do płonącego mieszkania – informuje Wojciech Strugacz, rzecznik prasowy zabrzańskiej komendy straży pożarnej.

 

Po opanowaniu pożaru, ewakuowane osoby zostały przebadane przez przybyły zespół ratownictwa medycznego. Trzy osoby zostały przewiezione na obserwację do szpitala. Choć były przytomne, miały oznaki podtrucia gazami pożarowymi. Działania ratownicze zostały zakończone o godzinie 4:43. W wyniku pożaru spaleniu uległo całe wyposażenie mieszkania, nadpaleniu uległy elementy wyposażenia na klatce schodowej oraz elewacja wokół okna spalonego mieszkania. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Szczegółowe okoliczności powstania zagrożenia wyjaśniać będzie policja.

 
 

FACEBOOK

DREWNO opałowe,

pocięte, połupane,

300 zł/ m3.

Tel. 534-933-167 


 

Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA
Reklama
REKLAMA